Літня школа «Science and Sail», присвячена екології Балтійського моря (Клайпедський університет).

7 жовтня 2024 р. відбулося засідання проблемної групи, присвячене підсумкам участі членкині групи А.В. Самойлової в літній школі «Science and Sail» ("Наука і вітрила"). Аріанна розповіла, що цього року на участь у школі було подано заявки з усіх 120 університетів, що входять до Baltic University Programme, з яких 36 відібраних учасників тісно співпрацювали протягом тижня у робочих групах.

Кожна група збирала дослідницькі дані, поради від експертів, вивчала отримані показники, аби створити свій дослідницький проєкт, щоб краще зрозуміти зв’язок між людиною та навколишнім середовищем у Балтійському морі. Учасники школи проводили різноманітні наукові дослідження та пізнавали унікальну природу узбережжя Литви та Балтійського моря, як на суші, так і на морі, разом із найвідомішими експертами в регіоні.

Після теоретичних лекцій у Клайпедському університеті про литовське узбережжя та його характеристики, студенти були розділені на 4 групи, присвятивши більшість часу практичним заняттям. Інша частина заходів літньої школи проходила на вітрильнику Клайпедського університету «Брабандер» й передбачала проведення навчальних досліджень та збір зразків у південно-східній частині Балтики. Також на кораблі проходили практичні заняття з гідрології Балтійського моря: молодь брала проби води, вимірювала глибину та солоність моря, вчилася плавати. На пляжі Каркле було проведено картографування берегової лінії та інші вимірювання узбережжя. Фахівці національного парку «Куршська коса» організували для міжнародної команди лекції з біорізноманіття. Учасники школи також дослідили унікальне природне середовище дельти р. Нямунасу, дізналися про зміни клімату, втрату біорізноманіття та людські аспекти впливу на унікальне середовище Балтійського моря й шляхи вирішення екологічних проблем.

Меню