Новини факультету

2-й день Днів науки на ПГФ та онлайн-тренінг з академічної доброчесності

Другий день Днів науки вийшов доволі насиченим. Здобувачі освіти усіх спеціальностей долучилися до Всеукраїнської zoom-конференції «Унікальне природне надбання Сумського краю» (до 15-річчя створення Гетьманського НПП), організованої спільно з Сумською обласною науковою бібліотекою. Серед інших, були заслухані науково-педагогічних працівників природничо-географічного факультету: «Рідкісні види вогнівок Гетьманського національного природного парку» (Говорун О.В.) і «Історія мікологічних досліджень на території Гетьманського національного природного парку» (Литвиненко Ю.І.).

На природничо-географічному факультеті розпочалися Дні науки

22 квітня 2024 р. на природничо-географічному факультеті розпочався триадиційний щорічний захід «Дні науки», який триватиме до 30 квітня. Програму заходів розпочалася другим (фінальним) туром Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, географії та хімії. Крім неї, у рамках Днів науки буде проведено цілу низку наукових семінарів, конференцій, конкурсів Всеукраїнського, регіонального та університетського рівня.

Зокрема це:

  • Всеукраїнська zoom-конференція «Унікальне природне надбання Сумського краю» до 15-річчя створення Гетьманського НПП.

  • Онлайн-тренінг для студентів 1-2 курсів ОР Бакалавр та 1 курсу ОР Магістр щодо принципів академічної доброчесності «Доброчесність у навчанні: дотримуватись /не можна/порушувати».

  • Регіональна студентська наукова конференція «V наукові хіміко-біологічні читання».

  • Регіональний науковий онлайн-семінар «Проблеми збереження природних екосистем».

  • Всеукраїнський науково-методичний семінар «Актуальні напрями регіональних географічних студій».

  • Регіональна студентська наукова конференція «Читання до 95-ї річниці з Дня народження Д.М. Гродзинського».  

  • Міжуніверситетський форум «Молодь за стійке майбутнє».

  • IV Всеукраїнська наукова конференція-конкурс "Молодь. Наука. Природа»

  • V Всеукраїнська заочна наукова конференція студентів та молодих учених «Теоретичні та прикладні аспекти досліджень з біології, географії та хімії»

  • V Студентська наукова конференція «Географічна весна» (до 140 річниці з Дня народження М.Г. Світальського).

  • Всеукраїнська наукова інтернет-конференція «Сучасний стан збереження та сталого використання ресурсів природно-заповідних територій України», присвячена 15-річчю створення Гетьманського національного природного парку

З програмою «Днів студентської науки» можна ознайомитись за посиланням нижче (у програмі можливі зміни, викликані оголошенням повітряних тривог та збоями у роботі Інтернет).

Програма

Практичне заняття з тваринництва

19 квітня 2024 р. в рамках програми підготовки фахівців спеціальності 014 середня освіта (Біологія та здоров'я людини), студенти 3 курсу мали можливість познайомитись з роботою кінно-спортивної школи в м. Суми.

Участь викладачів кафедри загальної та регіональної географії у Х Всеукраїнській науково-практичній конференції «Географія та екологія: наука і освіта»

18-19 квітня 2024 року на базі кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Географія та екологія: наука і освіта». Головна мета цього заходу – обмін знаннями та досвідом, пошук рішень з актуальних проблем розвитку освіти і науки в Україні. У роботі конференції взяли участь керівники державних організацій, експерти з питань реформування освіти та науки України, науковці, фахівці науково-дослідних організацій, викладачі, педагоги, методисти, аспіранти та студенти. 

Доповідь на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції

17-18 квітня 2024 р. науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр і магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А. С. Макаренка взяли участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи природничої освіти», яка організована  зусиллями науково-педагогічних працівників кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

СумДПУ імені А.С. Макаренка – співорганізатор всеукраїнського вебінару

18 квітня 2024 року СумДПУ імені А.С. Макаренка виступив співорганізатором всеукраїнського вебінару «Екологічні проєкти: актуальність, особливості, значення для повоєнної відбудови України», який організовано спільно із Інститутом проблем виховання НАПН України та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради.

Студентка 633 групи стала однією з учасниць програми академічного менторства «СтудМентор»

Савіщенко Валерія – здобувач освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) стала однією з учасниць програми академічного менторства «СтудМентор».

Викладачі кафедри біології та МНБ пройшли навчання за курсом «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів»

У рамках декади популяризації академічної доброчесності у СумДПУ імені А.С. Макаренка викладачі кафедри біології та МНБ доц. Ю. І. Литвиненко, С. Е. Генкал, О. В. Говорун та А. П. Вакал пройшли навчальний курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів».

Відкрита лекція для учнівської молоді

Програма “Молода генерація Сумщини на 2023-2027 роки”, ініційована Департаментом освіти і науки СумОДА, спрямована на підтримку, супровід і розвиток обдарованих й талановитих представників підростаючого покоління шляхом створення освітніх, соціальних й економічних умов для реалізації їхнього інтелектуального потенціалу й подальшої професійної самореалізації задля розвитку регіону.

Меню