Новини факультету

Працівники кафедри біології та МНБ серед нагороджених премією НАН України для студентів та молодих учених за кращі наукові роботи

22 квітня на базі Інституту теоретичної фізики імені М. М. Богролюбова НАН України під час засідання Відділення загальної біології НАН України відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії НАН України для молодих учених і студентів за кращі наукові роботи за підсумками конкурсу 2023 року.

Регіональний науковий онлайн-семінар «Проблеми збереження природних екосистем»

23 квітня 2024 на Природничо-географічному факультеті пройшов четвертий регіональний семінар “Проблеми збереження природних екосистем”.

Декада популяризації академічної доброчесності

23.04.24 студенти 1 та 2 курсів ОР Бакалавр та 1 курсу ОР Магістр природничо-географічного факультету, викладачі, куратори та гаранти освітніх програм взяли участь у декаді популяризації академічної доброчесності серед здобувачів освіти нашого Університету.

2-й день Днів науки на ПГФ та онлайн-тренінг з академічної доброчесності

Другий день Днів науки вийшов доволі насиченим. Здобувачі освіти усіх спеціальностей долучилися до Всеукраїнської zoom-конференції «Унікальне природне надбання Сумського краю» (до 15-річчя створення Гетьманського НПП), організованої спільно з Сумською обласною науковою бібліотекою. Серед інших, були заслухані науково-педагогічних працівників природничо-географічного факультету: «Рідкісні види вогнівок Гетьманського національного природного парку» (Говорун О.В.) і «Історія мікологічних досліджень на території Гетьманського національного природного парку» (Литвиненко Ю.І.).

На природничо-географічному факультеті розпочалися Дні науки

22 квітня 2024 р. на природничо-географічному факультеті розпочався триадиційний щорічний захід «Дні науки», який триватиме до 30 квітня. Програму заходів розпочалася другим (фінальним) туром Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, географії та хімії. Крім неї, у рамках Днів науки буде проведено цілу низку наукових семінарів, конференцій, конкурсів Всеукраїнського, регіонального та університетського рівня.

Зокрема це:

• Всеукраїнська zoom-конференція «Унікальне природне надбання Сумського краю» до 15-річчя створення Гетьманського НПП.

• Онлайн-тренінг для студентів 1-2 курсів ОР Бакалавр та 1 курсу ОР Магістр щодо принципів академічної доброчесності «Доброчесність у навчанні: дотримуватись /не можна/порушувати».

• Регіональна студентська наукова конференція «V наукові хіміко-біологічні читання».

• Регіональний науковий онлайн-семінар «Проблеми збереження природних екосистем».

• Всеукраїнський науково-методичний семінар «Актуальні напрями регіональних географічних студій».

• Регіональна студентська наукова конференція «Читання до 95-ї річниці з Дня народження Д.М. Гродзинського».

• Міжуніверситетський форум «Молодь за стійке майбутнє».

• IV Всеукраїнська наукова конференція-конкурс "Молодь. Наука. Природа»

• V Всеукраїнська заочна наукова конференція студентів та молодих учених «Теоретичні та прикладні аспекти досліджень з біології, географії та хімії»

• V Студентська наукова конференція «Географічна весна» (до 140 річниці з Дня народження М.Г. Світальського).

• Всеукраїнська наукова інтернет-конференція «Сучасний стан збереження та сталого використання ресурсів природно-заповідних територій України», присвячена 15-річчю створення Гетьманського національного природного парку

З програмою «Днів студентської науки» можна ознайомитись за посиланням нижче (у програмі можливі зміни, викликані оголошенням повітряних тривог та збоями у роботі Інтернет).

Програма

Практичне заняття з тваринництва

19 квітня 2024 р. в рамках програми підготовки фахівців спеціальності 014 середня освіта (Біологія та здоров'я людини), студенти 3 курсу мали можливість познайомитись з роботою кінно-спортивної школи в м. Суми.

Участь викладачів кафедри загальної та регіональної географії у Х Всеукраїнській науково-практичній конференції «Географія та екологія: наука і освіта»

18-19 квітня 2024 року на базі кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Географія та екологія: наука і освіта». Головна мета цього заходу – обмін знаннями та досвідом, пошук рішень з актуальних проблем розвитку освіти і науки в Україні. У роботі конференції взяли участь керівники державних організацій, експерти з питань реформування освіти та науки України, науковці, фахівці науково-дослідних організацій, викладачі, педагоги, методисти, аспіранти та студенти.

Доповідь на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції

17-18 квітня 2024 р. науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр і магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А. С. Макаренка взяли участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи природничої освіти», яка організована  зусиллями науково-педагогічних працівників кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

СумДПУ імені А.С. Макаренка – співорганізатор всеукраїнського вебінару

18 квітня 2024 року СумДПУ імені А.С. Макаренка виступив співорганізатором всеукраїнського вебінару «Екологічні проєкти: актуальність, особливості, значення для повоєнної відбудови України», який організовано спільно із Інститутом проблем виховання НАПН України та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради.