13 травня 2025 р. викладачі кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії разом зі здобувачами освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хімія) бакалаврського та магістерського рівнів мали змогу долучитися до відкритої лекції на тему «Наукова дослідницька доброчесність в епоху штучного інтелекту».
Навчальний посібник «Екологія рослин і тварин», авторства кандидата біологічнних наук, доцента кафедри біології та методики навчання біології М.П. Москаленка, переміг у конкурсі наукових та навчально-методичних робіт викладачів університету - 2025 в номінації «Навчальні посібники для закладів вищої освіти». Навчальний посібник призначено студентам спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) і 091 Біологія та біохімія з метою формування у здобувачів вищої освіти знань про механізми адаптації рослин і тварин до різних екологічних умов та, відповідно, різноманіття еколого-біологічних груп рослин і тварин задля їхньої орієнтації в складній систем і екологічних досліджень та реалізації ними своїх знань в майбутній практичній діяльності. Викладений в посібнику матеріал містить необхідні розділи теоретичного курсу «Екологія рослин і тварин», що відповідають програмі з даної навчальної дисципліни та має свою внутрішню логіку. Розглянуто місце екології рослин і тварин в системі напрямків екологічних досліджень. Структура та зміст посібника спрямовані на формування знань про основні компоненти середовища існування рослин і тварин та принципи класифікації характеристик екологічних факторів; особливість впливу на рослини і тварини окремих екологічних факторів; специфіку формування у рослин і тварин відповідних анатомо-морфологічних, фізіологічних та поведінкових адаптацій.
Юлія ЛИТВИНЕНКО, завідувач кафедри біології та методики навчання біології СумДПУ імені А.С. Макаренка, пройшла стажування на базі Шведського університету сільськогосподарських наук (Swedish University of Agricultural Sciences). Курс з фітопатології, що проводився у межах міжнародного проєкту UNSTE: Ukraine Natural Science Talent Empowerment (реєстраційний номер проєкту 01254/20230), тривав з 24 лютого по 21 квітня 2025 року та включав 230 годин очного навчання (7,5 кредитів ECTS) у форматі онлайн-зустрічей.
12 травня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри біології та методики навчання біології, кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії, здобувачі освіти освітнього рівня «бакалавр» (спеціальність 014 Середня освіта (Хімія) та 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)) взяли онлайн-участь у польсько-українському науковому семінарі, організованому кафедрою фізіології тварин (завідувач кафедри – доктор біологічних наук, професор Наталія КУРГАЛЮК) Інституту біології Поморського університету в Слупську (Польща).
1 травня 2025 року розпочався навчальний візит здобувачки освіти ОПП Середня освіта (Географія. Англійська мова) Л.В. Вацик до м. Бєльсько-Бяла (Польща) в рамках міжнародної програми навчальних візитів STP.

1 травня 2025 року учасниця студентської наукової проблемної групи «Геоекологічні, геологічні та гідрологічні дослідження» (наук. керівник – к.г.н., доц. Данильченко О.С.) взяла участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Конструктивна географія і картографія: стан, проблеми, перспективи», присвяченої 25-річчю кафедри конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Близнюк Євгенія, студентка спеціальності 091 "Біологія та біохімія", взяла участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу студентську наукову роботу з органічного агровиробництва та маркетингу органічної продукції на тему: «ОРГАНІЧНИЙ СВІТ – У ТВОЇХ РУКАХ».
Так, старший викладач кафедри загальної та регіональної географії, доктор філософії Луценко С.В. з 17.03.2025 по 25.04.2025 року, реалізував програму внутрішньої академічної мобільності (у формі наукового стажування) у Комунальному закладі Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Студентка спеціальності 014 Середня освіта. (Географія. Біологія та здоров’я людини) першого (бакалаврського) рівня - Герасименко Д.О., яка є учасницею наукової проблемної групи «Еколого-технологічні аспекти у географічних дослідженнях» (науковий керівник – PhD Луценко С.В.), взяла участь у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025».