Кураторська година у 721 та 722 групах ПГФ із залученням представника Інституту Географії НАН України

11 лютого 2021 року в 721 та 722 групах ПГФ в дистанційному режимі проходила планова кураторська година.

До участі в ній академічний куратор груп доцент Сюткін С.І. запросив завідувача сектору територіальної організації суспільства Інституту Географії НАН України доктора географічних наук, професора Підгрушного Г.П.

Доповідач ознайомив студентів з історією, внутрішньою структурою та сучасними завданнями діяльності Інституту Географії НАН України, а також видатними постатями української географії, чиї біографії можуть слугувати прикладом для наслідування новому географічному поколінню.

Велику зацікавленість викликало обговорення можливих місць прикладання праці фахівців в галузі географії, зокрема і в зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи. Виявляється географічні знання і вміння є надзвичайно важливими і затребуваними в методичному та інформаційному забезпеченні процесів управління розвитком територій різного рангу і масштабу, в розробці та реалізації системи заходів державної регіональної політики. Саме холістичний (цілісний) підхід, який властивий географії, дозволяє сприймати господарство регіону як системне утворення, що є органічною складовою національної економіки.

На завершення бесіди Григорій Петрович Підгрушний поінформував здобувачів освіти про можливості продовження навчання в аспірантурі Інституту Географії НАН України.

Студенти щиро дякують Григорію Петровичу за цікаву та корисну зустріч і запрошують до «живого» спілкування восени цього року під час традиційних Сумських географічних читань.