Новини факультету

Участь доцента кафедри біології та МНБ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Євроінтеграція екологічної політики України»

Кандидат біологічних наук доцент кафедри біології та МНБ І. Р. Мерзлікін 25-26 жовтня взяв онлайн-участь у П’ятій Всеукраїнській науково-практичній конференції «Євроінтеграція екологічної політики України» (на базі Одеського державного екологічного університету), де зробив доповідь «Результати заборони сінокосіння на заповідних територіях», взяв участь у складанні резолюції та подав деякі пропозиції.

На конференції були присутні 50 фахівців із різноманітних вузів, ботанічних садів, природно-заповідних та академічних закладів та установ держави, у тому числі й Національної поліції. Програма конференції була дуже насичена. Працювали наступні секції: глобальні та регіональні екологічні проблеми; охорона природних комплексів; інтегроване управління природокористуванням; імплементація Європейського екологічного права; екологічні засади інтродукції та збагачення біорізноманіття; проблеми біологічних інвазій та екологічні основи упередження негативних наслідків. Після вітальних слів виступив Йошіо Мацукі із доповіддю «Виробництво та експорт української сільськогосподарської продукції в умовах глобального підвищення температури». Потім обговорювалися різні аспекти впливу воєнних дій на різні екосистеми України: вплив аварійної ситуації після підриву дамби Каховської ГЕС на довкілля Чорного моря; вплив воєнних дій на морські екосистеми України; руйнування інфраструктури водопостачання та гідротехнічних об'єктів в Україні під час російської агресії. Розглядалася проблема біологічних інвазій, у тому числі і вплив на них воєнної ситуації в країні та шляхи її вирішення. Велику увагу викликали доповіді про фіто контроль с/г продукції, міжнародно-правові основи запобігання екологічним проблемам, систематизацію європейського екологічного права та перспективи розвитку глобального екологічного управління. Була прийнята резолюція, серед багатьох пунктів якої були наступні: необхідність розробки системи засобів стримування забруднення ґрунтів, повітря, води, що особливо актуально в умовах війни та механізмів фінансового забезпечення ефективної реалізації реформи промислового забруднення у післявоєнний час; прискорення прийняття Закону України «Про території Смарагдової мережі»; необхідність запровадження «Чорного списку рослин і тварин» з метою запобігання біологічних інвазій тощо.

Меню