Новини факультету

Участь студентки ПГФ у міжнародній літній школі «Students Involvement in University Life» в університеті Адама Міцкевача у м. Познань (Польща)

З 11 листопада по 19 листопада 2023 року здобувачка освіти ОР Бакалавр спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) Валерія САВІЩЕНКО взяла участь у роботі міжнародної літньої школи «Students Involvement in University Life» в університеті Адама Міцкевача у м. Познань (Польща).

Свої враження Валерія описує так:

«… - Впродовж першого дня роботи Школи ми знайомилися із студентським активом інших університетів України.

Під час зустрічі з Костянтином Мазуром, який є представником Університету Адама Міцкевича, ми дізналися багато цікавого про вищу освіту в Польщі. Провели паралелі між заочною формою навчання  в Україні та Польщі.

Також нам розповіли про «Договір  НЕ конкуренції між університетами» та альянс університетів «EPiCUR».

І на останок.... Пан Констянтин поділився власним досвідом, який змотивував ЗАВЖДИ ЙТИ ВПЕРЕД, НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА ПЕРЕШКОДИ!!!

Другий день  міжнародної літньої школи розпочався із знайомства з представниками студентської ради PHD студентів -  Maciej Dymczyk та Maria Tomys.

Цікаво було дізнатися, що  у  PHD студентів (аспірантів/докторантів) є власна Студентська рада. Maciej та Maria познайомили із структурою, комітетами та активністю їхньої студентської ради. Розповіли деякі факти про можливості отримання грантів та  співпрацю університетів.

Також ми долучилися до спільного обговорення ідей на запропоновані спікерами, напрямки.

Третій день міжнародної літньої школи в Університеті Адама Міцкевича був присвячений роботі Студентської ради університету.

Зустріч відбувалася з представниками Студентської ради університету Адама Міцкевича, які розповіли про діяльність та структуру Студентської ради: проєкти, заходи та опитування, наукові клуби та студентську науково-дослідницька діяльність, співпрацю студентської спілки та плани на майбутнє.  

Так,  серед великого об’єму наданої інформації – занотували найцікавіше:

По-перше, студенти розповіли про створення проєкту «від А до Я»: проєкт залежить від взаємопов’язаних складових: вибори, рекрутація до команд, підготовка, подія, оцінювання та підсумки.

По-друге, волонтери відіграють важливу роль у організації масштабних проєктів та студентських вечорів. Щоб зацікавити волонтерів ззовні – пропонують мерч, тренінги та обов’язково елемент фітбеку.

По-третє, студентська рада маж власний кошторис на календарний рік, а для проведення масштабних проєктів можуть залучатися різні організації для співпраці.

І на останок, окрім навчання та участі в проєктах, Студентська рада влаштовує виїзди з тренінгами, виїзди на 2-3 дні для відпочинку. Також, це -  студентські вечори на базі університету: піца, кава та перегляд фільмів. 

Вкінці дня, для учасників був організований івент CampFire, де в неформальній обстановці поспілкувалися із студентами UAM на різноманітні теми.

Четвертий день був не менш цікавими, адже ми познайомилися із студентами які представляють ESN. Розповіли про ключові ролі в університеті:

  • Проведення дозвіллєвих заходів для студентів;
  • Допомагають студентам виїхати закордон на тренінги;
  • Працюють в колаборації із студентськими організаціями;
  • Інтегрують студентів Erasmus  у суспільство;
  • За допомогою іноземних студентів намагаються вплинути на суспільство, залучаючи їх до різноманітних заходів.

Організація ESN виконує ще багато  важливих функцій, але головне, що ESN працює на засадах волонтерства.

Останній день роботи Школи був насиченим: ми відвідали Університет Адама Міцкевича та нам провели екскурсію містом. В Університеті  познайомилися з проректором та ректором, які урочисто вручили нам сертифікати учасника. Поспілкувалися та висловили свої враження від участі у Міжнародній літній школі. На кінець зустрічі, ректор сказав: «Ми не говоримо Вам - До побачення! Ми говоримо - До зустрічі!»

Розширюємо горизонти співпраці, євроінтегруємося, переймаємо та впроваджуємо новий досвід на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка! 

Меню