Науково-методичний семінар «Актуальні напpями регіональних географічних студій»

В рамках Днів науки, що тривають на природничо-географічному факультеті, 24 квітня 2024 р., кафедрою загальної та регіональної географії було організовано й проведено науково-методичний семінар «Актуальні напрями регіональних географічних студій», який відбувся у змішаному форматі. Програму семінару відкрив К.В. Мезенцев з доповіддю «Соціалістичне минуле в сучасному регіональному і міському розвитку України».

Актуальною була і доповідь  Ю.І. Кандиби «Геополітичні конфлікти». У контексті рекреаційної  географії та туризму було заслухано доповідь В.С. Пацюк і О.Г. Корнус  «Можливості створення туристичних кластерів в прифронтових громадах» і Н.С. Венгерської «Академія сільського розвитку як складова неформальної географічної освіти». Про регіональні аспекти розвитку сільських територій йшлося у доповіді М.О. Барановського «Сільські території Сумської області: підходи до виділення та типізації». Також серед учасників семінару були В.В. Вертель «Проблеми та шляхи розбудови геологічної складової екологічної мережі Сумської області», І.Г. Мельник «Регіональна демографічна політика в умовах війни». Значну увагу привернула доповідь С.І. Моцак, присвячена історії географічної освіти «Розвиток початкових шкіл у місті Суми на початку ХХ століття: основні риси та специфіка». Доповіді та їх обговорення впродовж семінару дали багато інформації для впровадження в освітньому процесі.