Передостанній – шостий день дальньої практики здобувачів освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Географія) та 106 Географія передбачав вивчення традицій, побуту і звичаїв гуцулів – етнографічної група українців, яка проживає у Карпатах. З цією метою студенти відвідали етнографічний музей «Феєрія карпатського духу» у Ворохті.
Концепція музею полягає у тому, що тут з’єднується два світи: гуцульської хати і світ лісових духів та мешканців лісу. Відтак учасники практики змогли приміряти на себе ролі мольфарки, лісових мавок, чугайстра і навіть Олекси Довбуша, зіграти на трембіті, дерев’яному гуцульському «саксофоні» та інших народних інструментах.
З позитивними враженнями від музею та карпатської частини практики в цілому, студенти відправилися до Києва, де, згідно програми практики, відвідали Національний науково-природничий музей НАН України та Інститут географії НАН України. В Інституті географії для здобувачів освіти була прочитана лекція, у ході якої заступник директора інституту з наукових питань, член-кореспондент НАН України Сергій Лісовський ознайомив студентів з основними напрямами сучасних географічних досліджень. 7-й день дальньої географічної практики її запам’ятався її учасникам також подарунками – книгами, написаними співробітниками Інституту географії.
Керівники практики висловлюють щиру подяку Олександру Ковальчуку й Григорію Підгрушному за теплий прийом у закладах НАН України.