Новини факультету

Участь науковців кафедри біології та МНБ у науково-просвітницькому форумі на базі «G-Museum» (Хмельницька область)

21 липня 2024 року представники кафедри біології та методики навчання біології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка взяли участь у роботі науково-просвітницького форуму, який відбувся на базі «G-Museum» (м. Городок Хмельницької області).

Форум був організований у співпраці з членами Городоцького Науково-краєзнавчого клубу ім. С. М. Виноградського і Школи природничого напрямку «Городок». Основною метою заходу був обмін ідеями та налагодження співпраці між науковою, освітянською та громадською спільнотами Городоччини і Сумщини, вивчення та обмін досвідом з організації роботи літніх біологічних шкіл для учнівської молоді.

Під час форуму представники кафедри біології та методики навчання біології поділилися своїм досвідом науково-просвітницької роботи. Вони розповіли про основні напрями наукових досліджень, які проводяться на кафедрі, познайомили слухачів із освітніми та дослідницькими проєктами для учнівської молоді у галузі природничих наук, які реалізуються на природничо-географічному факультеті (літні та зимові біологічні школи, природничі квізи, конкурси-захисти учнівських дослідницьких проєктів, олімпіади, тренінги тощо). Окрему увагу також було приділено ознайомленню учасників форуму з природно-заповідним фондом Сумщини. Це допомогло городоччанам зрозуміти унікальність місцевої природи та важливість її збереження.

З окремими доповідями виступили керівники й ментори школи природничого напрямку «Городок» (G-School), яка є соціальним проєктом громадської спілки «Up_To_Future». Тематичне різноманіття напрямів роботи G-School є досить широким: мікробіологія, біотехнологія, фармація, медицина, індивідуальний та проєктний менеджмент тощо. Тут учнівська молодь набуває основ наукового мислення, встановлення і досягнення індивідуальних цілей, самовираження, ефективної взаємодії у проєктних командах, побудові партнерських відносин та міжнародної комунікації. Дуже важливим є те, що теоретичні знання підкріплюються практичними навичками під час роботи в умовах сучасної лабораторії. Обговорення також торкнулося можливостей співпраці в рамках виконання досліджень і підготовки науково-дослідницьких робіт для участі у конкурсах-захистах Малої академії наук та інших подібних конкурсах.

Керівник Клубу імені С.М. Виноградського Петро Антонович Кривий та його члени розповіли про діяльність свого проєкту, який поширюється на всю територію України та проводить міжнародну роботу. Основною метою діяльності Клубу є планування, організація та проведення заходів, спрямованих на збереження і розвиток культурних та наукових традицій Городоччини, зокрема, пов'язаних із життям та діяльністю академіка С. М. Виноградського; залучення ресурсів для культурного та наукового розвитку регіону.

Форум став платформою для встановлення нових контактів та обміну досвідом між науковцями, викладачами та учнями, що сприятиме подальшому розвитку спільних проєктів і ініціатив у майбутньому.

Меню