З 17 по 21 березня 2025 року лаборант кафедри біології та методики навчання біології СумДПУ імені А. С. Макаренка Анастасія Дубіковська разом із професором кафедри, доктором біологічних наук Олександром Ковальчуком здійснили візит до Вроцлавського університету (Uniwersytet Wrocławski) в рамках міжнародного стажування.
Тут на кафедрі палеозоології співробітники кафедри біології та МНБ мали змогу протягом робочого тижня ознайомитися із технічним оснащенням, необхідним для виконання науково-дослідницької діяльності в галузі палеонтології, геології та порівняльної анатомії тварин, попрацювати із фондовими колекціями кафедри. Важливою частиною стажування став обмін досвідом праці як на наукових, так і освітянських нивах, занурення в атмосферу роботи кафедри європейського університету зі здобувачами освіти різних рівнів.
У рамках обміну досвідом організації музейних колекцій, співробітники кафедри біології та МНБ відвідали найбільший у Польщі природничий музей – Музей Природознавства Вроцлавського університету, який існує з 1814 року. Музей розташований на декількох поверхах і має у своїй експозиції ряд зразків рідкісних та вимерлих видів: гагарки великої (Alca impennis), голуба мандрівного (Ectopistes migratorius), папуги каролінського (Conuropsis carolinensis), гуї різнодзьобої (Heteralocha acutirostris) та сумчастого вовка (Thylacinus cynocephalus). Одними з найбільш вражаючих експонатів музею є скелет велетенського оленя (Megaloceros giganteus), вимерлого 10 тисяч років тому, череп тура (Bos primigenius), який є найкраще збереженим зразком на теренах Польщі, і єдиний у країні повний скелет синього кита (Balaenoptera musculus).
Подібне стажування – це цінна нагода звернутися до європейського досвіду організації наукової та просвітницької діяльності і побачити, як налагоджена певним чином система працює із середини. Ставши учасниками стажування, співробітники кафедри напрацювали певні ідеї майбутньої діяльності в напрямку розширення фондів своєї кафедри та зоологічного музею СумДПУ імені А.С. Макаренка, налагодження співпраці із Вроцлавським університетом та організації майбутньої спільної наукової роботи.
Висловлюємо щиру подяку співробітникам кафедри палеозоології Вроцлавського університету за гостинність, співпрацю та з нетерпінням чекаємо на майбутні спільні проєкти!