Під час міжнародного семінару «Збір та дослідження доказів злочинів проти культурної спадщини» к.п.н., доцент кафедри загальної та регіональної географії Король О.М. 10 квітня 2025 р. в рамках програми тренінгу була взята участь в польовій експедиції зі збирання та фіксації доказів злочинів проти культурної спадщини.
Польовим дослідженням передував підготовчий етап, під час якого була обговорена методологія щодо збирання та фіксації доказів злочинів проти культурної спадщини.
Організаторами тренінгу для проведення польової експедиції була обрана локація – музей «Книги і друкарства України» Національного заповідника Києво-Печерської Лаври.
Метою експедиції стало ознайомлення учасників з алгоритмом збору та фіксації доказів злочинів проти культурної спадщини, а саме: вибір методології, підготовка знаряддя, планування роботи, координація та комунікація стратегії, отримання дозволів, оформлення документації та ін.
Одним із варіантів збору даних стало застосування ресурсу ArcGis-online, а саме його мобільного застосунку FieldMaps, завдяки якому за умови попередньо складеної форми можна зібрати дані про злочини проти культурної спадщини.
Учасники групи в процесі експедиції зібрали дані про пошкодження об’єктів культурної спадщини (за заздалегідь розробленим сценарієм). А також в процесі камерального етапу дослідження обговорили і підготували презентацію і виступ від команди.
Після польових досліджень було проведено геоінформаційний аналіз досліджуваних об’єктів завдяки можливостям ArcGis-online, куди були перенесені зібрані дані із встановленими назвами об’єктів та їх параметрами, на базі чого було проведено оформлення відповідного картографічного матеріалу.