Новини факультету

Участь в академічній мобільності в рамках проведення Міжнародної літньої наукової школи «Best Practices of V4 Countries and Ukraine in Developing Eco-skills» (Поморський університет в Слупську (Польща))

В рамках Міжнародної літньої наукової школи «BEST PRACTICES OF V4 COUNTRIES AND UKRAINE IN DEVELOPING ECO-SKILLS» з 8 по 14 червня 2025 р., доцент кафедри загальної та регіональної географії канд. пед. наук, доц. Олена КОРОЛЬ прийняла участь в академічній мобільності.

Школа була проведена в межах Project «Enhancing Eco-Skills Through Cross-Border Collaboration between V4 and Ukraine», який співфінансують уряди Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Команда учасників була представлена Поморським університетом в Слупську (Польща), Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка (Україна), ГО «Екоініціатива» (Україна) та Університетом святих Кирила і Мефодія в Трнаві (Словаччина).

Програма Міжнародної літньої наукової школи охоплювала такі напрями: сучасні екологічні виклики та перспективи сталого розвитку; сучасні підходи до формування екологічних навичок; методи формування екологічної свідомості; розробка програм екологічної просвіти на базі природоохоронних територій; управління відходами: сучасні технології та кращі практики. Під час реалізації програми Міжнародної літньої наукової школи була проведена низка цікавих заходів, досвід участі в яких сприятиме науковій та освітній діяльності, а саме:

  • реалізація воркшопу «Застосування ГІС-технологій для екологічного моніторингу» дозволили узагальнити матеріал щодо використання ГІС-технологій в польових умовах, а також сприяли апробації веб-додатку Field Maps під час збирання кількісних і якісних показників досліджуваного об’єкту, а саме під час дослідження екологічного стану річки за візуальною оцінкою, а досвід нанесення точкових об’єктів на зазначених ділянках річки Слупя дозволить узагальнити технологію аналізу об’єктів в польових умовах, що буде використано у лекційному і практичному матеріалі дисциплін «Вступ до геоінформаційних технологій» та «Геоінформаційні системи та бази даних»;
  • презентаційний матеріал щодо використання графічних програм (Corel Draw і Photoshop) і програм геоінформаційного спрямування (ArcGis, QGis) в Інституті географії Поморського університету, отриманий під час реалізації міжнародної академічної мобільності дозволять розширити та удосконалити лекційний та практичний матеріал таких навчальних дисциплін, як «Комп’ютерна графіка для картографії та ГІС», «Геопросторовий аналіз туристсько-рекреаційних систем» та ін.;
  • досвід, отриманий під час відвідування Слупської регіональної станції очисних споруд розширить лекційний матеріал навчальної дисципліни «Геоекологічні проблеми раціонального природокористування»;
  • відвідування антропогенних і природних об’єктів м. Слупськ, м. Устка і Слові́нського націона́льного парку поповнять презентаційний та лекційний матеріал навчальної дисциплін «Екскурсознавство з основами музеєзнавства».

Також позитивним моментом співпраці між Поморським університетом у Слупську і Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка є підписання протоколів еквівалентності до угоди про взаємну підтримку у процесі навчання для програми подвійного дипломування.

Меню