Екскурсія учнів 7-В класу Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського від 10.06.2021 року

Зі знайомства з презентацією матеріальної бази кафедр природничо-географічного факультету біля центрального входу СумДПУ імені А.С. Макаренка, організованою  з профорієнтаційною метою для учасників ЗНО з біології,  розпочалася 10 червня 2021 р. екскурсія учнів 7-В класу Сумської ЗОШ І​-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського на кафедру загальної біології та екології.

У лабораторії сільського господарства та ґрунтознавства зав. кафедри, канд. біол. наук А.П. Вакал ознайомив семикласників з колекцією основних сільськогосподарських рослин, з різноманітністю ґрунтів України та Сумської області, з методикою створення колекції ґрунтових розрізів, разом з учнями провів досліди, що демонструють накопичення забруднювачів у ґрунті. У лабораторії фізіології рослин доцент кафедри, канд. біол. наук В.М. Торяник ознайомила з колекцією ліній дрозофіл, розповіла про біологію дрозофіли як модельного генетичного об’єкта та техніку проведення лабораторних досліджень з дрозофілою, навчила розрізняти самця і самку та мутації дрозофіли неозброєним оком та з використанням ручної лупи та світлового мікроскопу. У кабінеті загально біологічних дисциплін студентка магістратури (спеціальність 091 Біологія) Д. Романова розповіла про фізіологічні та морфологічні особливості, перспективи вивчення антимікробних та целюлозолітичних властивостей задля використання у біотехнології відділу Ascomicota. За допомогою стереомікроскопу продемонструвала представників родів Idophanus, Thecotheus, Podospora, Chaetomium, Saccobolus, після чого учні мали можливість самостійно провести мікроскопування постійних препаратів.

Декада екскурсій на кафедри ПГФ та до ННЦ «Ботанічний сад» Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка завершується 11 червня.

Висловлюємо щиру подяку учителям і учням та радо чекаємо на нові зустрічі!