Перемога у фінальному етапі конкурсу наукових та навчально-методичних робіт викладачів університету

Монографія старшого викладача кафедри загальної та регіональної географії, кандидата географічних наук Данильченко Олени Сергіївни «Річкові басейни Сумської області: геоекологічний аналіз» у фінальному етапі Конкурсу наукових та навчально-методичних робіт викладачів університету посіла І місце у номінації одноосібних наукових монографій.

Наукова праця присвячена розкриттю важливих проблем сьогодення – проблем взаємодії людини і природи, оскільки наслідки цього взаємозв’язку мають негативні тенденції. У монографії розглядаються теоретико-методичні засади геоекологічного аналізу річкових басейнів регіону, розкриті умови формування річкового стоку, встановлені несприятливі природні процеси, спричинені постійними водотоками та посилені діяльністю людини. Визначено особливості гідрологічних характеристик і гідрологічного режиму річок Сумської області. З’ясовано ландшафтно-гідрологічну організацію території, здійснено ландшафтно-гідрологічне районування регіону. Встановлено рівень антропогенного навантаження на басейни річок області та оцінено якість річкових вод за індексом забрудненості води й екологічною оцінкою якості води. Проаналізовано геоекологічні проблеми річок та їх басейнів регіону й обґрунтовано шляхи раціонального водокористування. Здійснено водоохоронне ареалування території Сумської області та на прикладі репрезентативного басейну запропоновано водоохоронні заходи з метою покращення геоекологічної ситуації.