Лабораторні заняття для студентів-біологів в умовах дистанційного навчання

Питання організації лабораторних і практичних робіт в умовах дистанційного навчання сьогодні як ніколи залишаються актуальними.

На відміну від лекційних занять, де викладач транслює інформацію у вигляді презентації, лабораторні заняття мають свою специфіку. Як організувати та провести ефективну лабораторну роботу дистанційно знають викладачі кафедри біології та методики навчання біології.

Лабораторії кафедри обладнані сучасною технікою для проведення мікроскопічних досліджень, у тому числі оптичними та стереомікроскопами, цифровими камерами для мікроскопів, комп’ютерами із відповідним програмним забезпеченням. Це дозволяє не лише здійснювати фото та відео фіксацію мікроскопічних біологічних об’єктів,  проводити логічні операції над зображеннями, виконувати прості та калібровочні вимірювання, а й здійснювати онлайн-трансляцію зображень у режимі реального часу, що є особливо актуальним під час дистанційного навчання студентів-біологів.

Перелічені технічні можливості сьогодні широко використовуються доцентом кафедри біології та методики навчання біології, кандидатом біологічних наук Юлією Іванівною Литвиненко під час лабораторного практикумі з мікології. Для студентів 1 курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 091 Біологія в онлайн-форматі викладачем демонструється техніка та методика виготовлення мікологічних мікропрепаратів для світлової мікроскопії,  у реальному часі проводиться їх демонстрація, вивчення та обговорення разом із студентами. Результати проведених досліджень студенти фіксують у своїх робочих зошитах та у формі звітів надсилають викладачу. «Дистанційне навчання може бути зручним, цікавим та пізнавальним», – відмічають студенти після таких занять.