Викладачі та студенти ПГФ долучились до заходу «Скорботна свічка пам’яті святої»

26 листопада 2021 року працівниками відділу періодичних видань Сумської ОУНБ був організований щорічний захід вечір-сторітелінг «СКОРБОТНА СВІЧКА ПАМ’ЯТІ СВЯТОЇ», присвячений Пам’яті жертв Голодоморів: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947, до якого долучились студенти (ОР бакалавр і ОР магістр) та викладачі природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Також були присутні студенти Сумської філії ХНУВС, військові строкової служби Національної гвардії України, користувачі бібліотеки та всі кому не байдужа ця тема.

Осмислити власне минуле, що з нами відбувалося в близькі і дальні моменти нашої історії, покладаючись на історичні факти, на народну мораль, на власний досвід пережитого лиха, на власне розуміння добра і справедливості нам допомогли своїми доповідями: заступник голови Українського інституту національної пам’яті України –  Володимир Тиліщак із виступом «Голодомор 1932 – 1933 років: чого ми не знаємо і чому він нас вчить»; український історик, архівіст та громадський діяч – Геннадій Іванущенко із доповіддю: «Використання архівних даних про голодомор в епоху інформаційної революції»;  доцент кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка – Олександр Вовк із виступом «Голодомор як засіб упокорення українців комуністичною владою»; професор кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії Харківського національного  університету внутрішніх справ – Надія Демиденко із виступом "Книга "Під чорним тавром " Бориса Ткаченка - перша вітчизняна документальна книга про Голодомор в Україні»; завідувач туристсько-краєзнавчого відділу ОЦПО та РТМ – Сергій П’ятаченко з виступом «Свідчення очевидців про Голодомор на Сумщині: методика впровадження в освітній та виховний процес»; український військовий історик, краєзнавець, публіцист і громадський діяч – Олег Корнієнко з виступом «Події голодомору в м. Суми та проблема вшанування загиблих» та ін.

Дякуємо працівникам відділу періодичних видань Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки за організацію цікавого заходу, а доповідачам – за корисні і інформативні виступи!