Кураторська година «Формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти»

Діючі освітні програми спеціальностей 106 Географія та 014 Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я людини) передбачають індивідуальний вибір студентами навчальних дисциплін в обсязі 25% кредитів ЄКТС від загального обсягу ОП.

16 квітня 2022 року доцентом Сюткіним С.І. проведена кураторська година у 731 та 732 групах ПГФ, на якій студенти були ознайомлені з нормативною базою, що регулює формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти – «Положенням про організацію освітнього процесу в СумДПУ імені А.С. Макаренка» та «Положенням про вільний вибір навчальних дисциплін».

Значна увага була приділена особливостям навігації по електронному каталогу вибіркових дисциплін. Студенти переглянули відео, яке демонструє технологію здійснення вибору навчальних дисциплін.

Після ознайомлення з анотаціями вибіркових дисциплін студенти задали низку запитань, пов’язаних з існуючими в університеті обмеженнями щодо мінімальної кількості здобувачів, які обирають певну дисципліну; а також у зв’язку з потребою вивчення певних дисциплін-передумов.

Куратор проінформував, що процедура вибору дисциплін передбачає наступний етап корекції. За наявності об’єктивних причин студент може внести зміни до заявленої ним варіативної складової індивідуального навчального плану на наступний навчальний рік, подавши до деканату відповідну заяву. Заява може подаватись до початку навчального року за умови, якщо студент ще не розпочав опанування вибіркової навчальної дисципліни. Рішення про можливість задоволення такої заяви щодо внесення змін до індивідуального навчального плану студента приймається вченою радою факультету.

Перебіг кураторської години свідчить про усвідомлений, зрілий підхід здобувачів до формування індивідуального навчального плану.