Новини факультету

Студентська наукова конференція «Читання до 120-ї річниці з Дня народження Барбари МакКлінток»

30 квітня 2022 року програмні заходи Днів студентської науки, що тривали на природничо-географічному факультеті з 26 квітня, завершила студентська наукова конференція, яка щорічно з 2008 року проводиться у формі читань на кафедрі біології та методики навчання біології.

Цьогорічні «Читання» відбулися он-лайн і були присвячені вшануванню пам’яті та наукового доробку Барбари МакКлінток – видатній науковиці, генетикині, що прожила довге життя, присвятивши його улюбленій науці, і у 81 рік отримала найвищу наукову нагороду – Нобелівську премію.

Організатором і модератором конференції була канд. біол. наук, доцент кафедри біології і методики навчання біології В. М. Торяник.

Учасниками конференції були студенти 613, 632, 642, 643, 644 груп денної форми навчання, групи СОБ-4 та групи Б-4 заочної форми навчання, що здобувають вищу освіту на природничо-географічному факультеті за ОПП «014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» та «091 Біологія». З цікавими і змістовними науковими доповідями виступили студентки 4-го курсу: Ткаленко Тетяна (643 група) – «Життєвий і науковий шлях Барбари МакКлінток (1902-1992)», Василенко Марина (643 група) – «Барбара МакКлінток: шлях до Нобелівської премії», Валюх Марина (642 група) – «Мобільні генетичні елементи у геномах про- та еукаріотів, їх біологічне значення», Конвісар Ганна (642 група) – «Мобільні генетичні елементи у геномі людини».

На конференції були присутні: декан природничо-географічного факультету, канд. пед. наук, доцент Л. П. Міронець та завідувач кафедри біології та методики навчання біології, канд. біол. наук. доцент Ю. І. Литвиненко.

 Особливою гостею конференції стала відома українська науковиця, доктор біологічних наук за спеціальністю «Клітинна біологія», провідний науковий співробітник відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Оксана Олександрівна Півень. Її доповідь була присвячена методу редагування геному CRISPR, за адаптацію якого у 2020 році Нобелівську премію з хімії отримали француженка Еммануель Шарпентьє та американка Дженніфер А. Дудна.

Чудові спікери, позитивне налаштування, невимушене спілкування дозволили учасникам успішно реалізувати основну ідею конференції «Наука – це вона!» і, сподіваємося, викликати у присутніх бажання до зустрічі на наступних «Читаннях»!

Меню