Онлайн лекція д.т.н., завідувача лабораторії паливних проблем енергетики ІТЕТ НАН України Чернявського Миколи Володимировича

04 жовтня 2022 р. в рамках вивчення дисциплін "Основи технологій виробництва", "Економічна і соціальна географія України" студенти 722 та 742 груп спеціальності 106 Географія, а також 731 та 741 груп спеціальності 014 Середня освіта (Географія) долучилися до онлайн-лекції доктора технічних наук, завідувача лабораторії паливних проблем енергетики ІТЕТ НАН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки за 2019 рік Миколи Чернявського.

У ході лекції здобувачі освіти ознайомилися зі складом і основними характеристиками обладнання вугільних ТЕС і ТЕЦ, 4 періодами історії вугільної енергетики України: 1991-2001, 2002-2013, 2014-2019, з 2020 по цей час, особливостями вітчизняного і доступного зарубіжного вугілля, змінами ресурсної бази вугільних електростанцій за останнє десятиріччя. Ознайомилися з роботою Інституту теплоенергетичних технологій НАН України із заміщення антрациту на ТЕС і ТЕЦ за рахунок застосування вугільних сумішей та переведення енергоблоків на спалювання газового вугілля. Велику увагу було приділено змінам в структурі генерації електроенергії в Україні у 2020-2021 рр. (новому ринку електроенергії, прискореному розвитку “зеленої” енергетики) та сучасному стану і перспективам вугільної генерації в Україні і світі.