Новини факультету

Звіт декана ПГФ про діяльність факультету у 2021-2022 навчальному році

15 грудня 2022 року на конференції трудового колективу природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся звіт декана про діяльність факультету у 2021-2022 навчальному році.

Людмила Петрівна пояснила, що за звітний період змін у структурі факультету не відбувалося, до складу факультету входять три кафедри: біології та методики навчання біології, загальної та регіональної географії та біології людини, хімії та методики навчання хімії; навчально-науковий центр «Ботанічний сад СумДПУ імені А.С. Макаренка» та біологічний стаціонар «Вакалівщина».

У професорсько-викладацькому складі збільшилася кількість доцентів. У 2021 – 2022 навчальному році два викладачі ПГФ – Данильченко О.С. та Харченко Ю.В. отримати атестати доцентів.

Організація освітнього процесу на ПГФ здійснювалась відповідно до чинних нормативно-правових документів МОН України за трьома рівнями вищої освіти та за 15 освітньо-професійними програмами.

Відповідно до Стратегії розвитку природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка на 2020-2025 рр. https://pgf.sspu.edu.ua робота здійснювалася за такими напрямками:

1. Формування контингенту студентів: посилення іміджевої діяльності та профорієнтація.

2. Підвищення якості освітнього процесу через впровадження технологій інноваційного навчання.

3. Науково-дослідна робота.

4. Інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір.

5. Створення на факультеті атмосфери успіху та співпраці.

Людмила Петрівна зазначила, що контингент студентів факультету за результатами вступної кампанії у 2022 році збільшився на 21 студента денної форми та 3 особи заочної форми навчання відповідно. Цьому передувала напружена робота всього професорсько-викладацького та допоміжного персоналу факультету. Зокрема, підготовлена та поширена іміджева продукція природничо-географічного факультету (блокноти, ручки, олівці, сумки, футболки, маски). Підготовлений оновлений буклет про спеціальності ПГФ, з яким можна ознайомитися за посиланням - https://www.flipbookpdf.net

У 2021 – 2022 навчальному році на факультеті проведено ряд профорієнтаційних заходів: Хімічний експериментаріум, Хімічний інтенсив, Chem Bio КВІЗ - 2021, Дні відкритих дверей, літню біологічну школу «Вакалівщина – 2022», конкурс «Хімічні явища. THE BEST», Всеукраїнську олімпіаду з хімії, біології та географії, конференцію – конкурс «Молодь. Наука. Природа», екскурсії до геологічного та зоологічного музеїв СумДПУ імені А.С. Макаренка, навчально-наукового центру «Ботанічний сад СумДПУ імені А.С. Макаренка» та інше.

З метою підвищення якості освітнього процесу на факультеті проводяться розширені засідання науково- методичної комісії ПГФ, науково- методичні семінари, викладачі проходять курси підвищення кваліфікації, про що свідчать сертифікати. На факультеті активно заохочується інформальна освіта для здобувачів усіх рівнів.

Викладачами факультету: к.б.н., доцент Литвиненко Ю.І. та к.х.н., доцент Харченко Ю.В. підготовлені матеріали для викладання навчальних дисциплін англійською мовою.

До освітнього процесу на факультеті залучаються провідні фахівці з відповідних галузей з України та із-за кордону для читання гостьових лекцій. З цією метою підписано тристоронню угоду про співпрацю щодо функціонування Відкритого міжуніверситетского лекторію.

За 2021 - 2022 навчальний рік на факультеті вперше реалізовано навчання за дуальною формою здобуття вищої освіти для студентів другого рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Організовано виконання здобуття 31% кредиту (28 кредитів освітньої програми) під час навчання на робочому місці.  Вперше реалізовано навчання за програмами внутрішньої академічної мобільності. У травні 2022 року на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка вперше відбулося стажування за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+ «Staff mobility for teaching» проф. Тетяни Дереки із університету Олександра Дубчека у Тренчині (Словаччина).

Природничо-географічний факультет у 2021 - 2022 навчальному році під час реалізації програм міжнародної академічної мобільності презентував природничо-географічний факультет у таких європейських університетах:

1. Олександра Дубчека у Тренчині (Словаччина) – к.п.н., доцент Міронець Л.П.

2. Інституті географії та наук про довкілля університету Яна Кохановського в Кельце (Польща) – к.г.н., доцент Корнус О.Г.

3. Святих Кирила і Мефодія у Трнаві (Словаччина) на факультеті природничих наук – к.п.н., доцент Міронець Л.П.

Студенти природничо-географічного факультету ОП 091 Біологія Вірченко Анастасія та Ждамірова Богдана навчалися за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+ у Тренченському університеті імені Олександра Дубчека в Тренчині (Словаччина) за програмою обміну КА1. у І семестрі 2021-2022 н.р.

З метою налагодження тісної співпраці між студентами та викладачами було проведено захід «Адаптація першокурсників на біостаціонарі «Вакалівщина», конкурс «Кращий студент ПГФ». Кращі студенти та викладачі факультету відзначені подяками та грамотами різних рівнів.

На засіданні був присутній та з позитивними відгуком виступив ректор  СумДПУ імені А.С. Макаренка – проф. Ю.О. Лянной.  

За результатами роботи конференція трудового колективу природничо-географічного факультету затвердила річний звіт декана про діяльність ПГФ за 2021-2022 н.р. та одноголосно всі проголосували за «задовільну» оцінку діяльності декана факультету.

З повною презентацією до звіту можна ознайомитися за посиланням: https://pgf.sspu.edu.ua

Засідання відбувалося очно під надійним захистом збройних сил України. Віримо і прискорюємо перемогу разом! Все буде Україна!

Меню