Студентка ПГФ ОР «Бакалавр» під час вимушеної евакуації у Швейцарії втілює отримані програмні результати навчання на практиці

З початком повномаштабного російського вторгнення в Україну, частина здобувачів освіти природничо-географічного факультету змушена була тимчасово евакуюватися з України.

Але всі студенти продовжили навчання на ПГФ онлайн та різними способами допомагають тим, хто залишився в Україні та тим, хто знаходиться далеко за її межами.

Зокрема, студентка 4 курсу природничо-географічного факультету спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) Катерина Стопятюк у 2022- 2023 навчальному році працює у школі Oberstufe у кантоні Берн, у місті Бургдорф (Швейцарія) та активно займається волонтерською діяльністю.

У розмові Катя описує так: «Це як наша основна школа, де навчаються учні 7, 8, 9 класів. У минулому 2021-2022 навчальному році я працювала тут асистентом вчителя. У цьому навчальному році я вже вчитель біології, спорту, мистецтва, NMG (розшифровується як Natur, Mensch, Gesellschaft (природа, люди, суспільство) та класний керівник 7- го класу. У швейцарських школах немає фізики та хімії, правознавства чи релігії, тому NMG замінює це все. У них тут дуже поширено, що вчитель може вести декілька предметів, тобто вчитель біології також може вести спорт. У нас два рази на тиждень є двохгодинна перерва, що для українських шкіл нехарактерно, а потім ще два уроки. Загалом тут є чимало відмінностей від наших шкіл, наприклад немає щоденників, і перерви тривають 20 хвилин. Директором школи є Хайнс Бегре - він також є вчителем і директором. Ця школа створена для того, аби допомогти українським дітям вивчити мову і адаптуватися для можливого подальшого навчання у швейцарських школах, але не забувати українську мову».

Приємно, що на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка студенти отримують ґрунтовну фахову підготовку та можуть реалізувати набуті програмні результати навчання у різних країнах світу. Віримо, що отриманий досвід роботи та навчання у Європейських закладах освіти студенти зможуть реалізувати в Україні.

З вірою у ЗСУ та перемогу чекаємо наших здобувачів освіти у рідних стінах університету.