Майстер-клас «Формування еколого-географічних компетентностей під час дослідницької діяльності здобувачів освіти в умовах сільської школи» для магістрантів ОПП Середня освіта (Географія. Біологія та здоров'я людини)

4 квітня вчитель-методист Ручківської гімназії Петрівсько-Роменської сільської ради Миргородського району Полтавської області Мовчан Володимир Васильович провів майстер-клас на тему: «Формування еколого-географічних компетентностей під час дослідницької діяльності здобувачів освіти в умовах сільської школи».

Захід проведений у рамках вивчення здобувачами освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Географія) навчальної дисципліни «Сучасні технології навчання географії», а також до майстер-класу долучилися здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня за означеною спеціальністю. Володимир Васильович ознайомив присутніх із власним педагогічним досвідом, пояснив? яким чином відбувається формування еколого-географічних компетентностей здобувачів освіти в умовах сільської школи, зокрема під час участі учнів в екологічних акціях та конкурсах, таких як: «До чистих джерел», «Вчимося заповідувати», «Біощит», «Мала річка моєї Батьківщини». Під час цих заходів учні розчищають джерела, прибирають сміття біля водних об’єктів, огороджують мурашники, а вчитель має змогу визначити учнів, які зможуть у подальшому займатися дослідницькою діяльністю, зокрема, працювати над науково-дослідницькими роботами у рамках малої академії наук. Мовчан В.В. та його вихованці представили приклади науково-дослідницьких робіт. Вчитель зазначив, що дослідницька діяльність є одним із шляхів формування у здобувачів освіти еколого-географічної компетентності, екологічної свідомості та географічної картини світу, дозволяє направити учнів у виборі майбутньої професії, стимулює у подальшому навчанні займатися науковою діяльністю. Використання у професійній роботі технології навчання як дослідження потребує від вчителя високу теоретичну підготовку, потужну базу географічних знань, вміння творчо співпрацювати із учнями. Наприкінці заходу відбулася відеопрезентація дослідницької роботи з учнями, де відображалася участь учнів у різних екологічних акціях, дослідницьких конкурсів, подорож екологічною стежкою та створення кабінету екологічного-краєзнавства.

Щиро дякуємо Володимиру Васильовичу за пізнавальний і цікавий майстер-клас!