Звіт про науково-педагогічну та методичну діяльність Олени Миколаївни КОРОЛЬ на науково-методичній комісії ПГФ

4 квітня 2023 р. на позаплановому засіданні науково-методичної комісії природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка був заслуханий звіт про науково-педагогічну та методичну діяльність Король Олени Миколаївни – кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри загальної та регіональної географії.

Доповідачка зазначила, що навчальне навантаження виконується у повному обсязі, а саме:

2021-2022 н.р. – заплановано і виконано 640 годин (з них 156 годин лекційних);

2022-2023 н.р. – заплановано 601 година (з них лекційних - 268).

Король О.М. вказала основні дисципліни, що викладаються студентам, та доповіла про розроблені навчально-методичні комплекси (в кількості 5 одиниць), до складу яких входить: курс лекцій, навчальна та робоча програми, тематика та зміст практичних занять, завдання (тематика) для самостійної роботи студентів та рекомендації щодо її виконання, тестові та змістові контрольні завдання, контрольні питання до заліків та екзаменів. Також зауважила, що у 2021-2022 н.р. на сайті дистанційної освіти університету (платформі Moodle) було представлено 10 курсів, а у 2022-2023 н. р. – 13 курсів, які максимально методично забезпечені.

Також доповідачкою опубліковано 9 навчально-методичних публікацій: 1 – навчально-методичний посібник у співавторстві та 8– методичних вказівок.

Щодо наукової і науково-дослідної роботи, то Король О.М. протягом 2020-2022 рр. була керівником науково-дослідної теми «Використання географічних інформаційних систем (ГІС) в освітньому процесі підготовки студентів географічних спеціальностей» (№ державної реєстрації 0120U104914).

Доповідачка має 50 публікацій, з них 41 наукова, 9 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.

Після захисту кандидатської дисертації опубліковано 38 праць, з них 29 наукових, 9 навчально-методичного характеру, у т. ч. 3 у періодичних виданнях, які включено до наукометричної бази Web of Science.

Брала участь у 8 конференціях (за профілем кафедри), у тому числі:

- V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації» (11-12 листопада 2021 р., м. Суми);

- VІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Інтеграція фундаментальних та прикладних досліджень в географічній, екологічній та хімічній освіті» (27 листопада, м. Умань, 2021);

- Міжнародна науково-практична конференція «Регіон – 2022: стратегія оптимального розвитку» (Харків, 24 листопада 2022 р.).

Також було зазначено, що доповідачкою проводиться науково-дослідна робота зі студентами, а саме:

• спільно зі студентами було опубліковано 10 наукових статей;
  • підготовлено до виступів на секційних засіданнях на конференціях різних рівнів 10 студентів;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Використання ГІС-технологій у географічних дослідженнях» (2021-2023 рр.);
  • керівник кваліфікаційних (5 магістерських) та курсових робіт;
  • керівник студентської наукової роботи Коваль Ю.А., яка перемогла в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Методика навчання природничо-математичних дисциплін» (м. Умань, 2022 р.)

У січні 2020 року Король О.М. пройшла курси підвищення кваліфікації в ННК Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку за програмою «Основи геоінормаційних технологій».

З травня по червень 2021 року Олена Миколаївна проходила наукове та педагогічне стажування «Theory and practice of scientific and pedagogical approaches in education» (Рига, Латвія) та отримала сертифікат стажування міжнародного зразка країни ЄС. У липні 2021 року отримала сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною (англійською) мовою.

Король О.М. є членом вченої ради природничо-географічного факультету, членом оргкомітету Всеукраїнських наукових конференцій «Сумські наукові географічні читання» (2021-2023 рр.), відп. редактор збірника наукових праць «Наукові записки СумДПУ імені А.С. Макаренка. Географічні науки» (2021 р.), член журі обласної науково-практичної конференції-конкурсу «Перший крок у  науку» (2022 р.).

Також Король О.М. відзначена низкою подяк і грамот ректора університету та директора Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Члени науково-методичної комісії ПГФ ухвалили, що звіт кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри загальної та регіональної географії О. М. Король заслуговує на позитивну оцінку.