Поповнення матеріальної бази кафедри біології та методики навчання біології за фінансової підтримки Уряду Швеції

В рамках роботи над проєктом “Мережі інформаційно-рекреаційних центрів “Шлях”, участь в якому бере доцент кафедри, к.б.н. Говорун О.В., який відповідає за представлення у проєкті біостаціонару «Вакалівщина», кафедра отримала п'ять сучасних біноклів «Sigeta» та навчально-науково літературу на екологічну та природоохоронну тематику.

Мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій - це складова відновлення та управління екосистемами громад. Мережа простягається від Новгорода-Сіверського до Краснокутська й охоплює Стародубщину, Сіверщину, Наддніпрянщину та Слобожанщину. По суті, це багатоденний туристичний маршрут.

Мережа – це не лише туристичний маршрут, але й платформа для співпраці та обміну досвідом. Наразі до Мережі увійшли найрізноманітніші заклади, зокрема національні природні парки «Деснянсько-Старогутський», «Гетьманський» і «Слобожанський», історико-культурні заповідники «Слово о полку Ігоревім» та «Посулля», відділення Українського степового природного заповідника «Михайлівська цілина», а також біостаціонар «Вакалівщина» Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Конотопський професійний аграрний ліцей, заклади культури Березівської громади, приватні ініціативи. Тут є можливості для організації різноманітних заходів і впровадження цікавих підходів.

Завершити формування Мережі планується до літа, коли в осередках відбуватимуться перші заходи. На жаль, значна частина маршрутів неможлива через постійні ворожі обстріли. Водночас ми віримо й наближаємо перемогу, тому сподіваємося, що наша Мережа стане чудовим форматом для єднання, а після перемоги – платформою для відновлення та розвитку громад.

Проєкт «Мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій як складова відновлення та управління екосистемами громад» реалізує ГО «Українська природоохоронна група» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції.  https://uncg.org.ua