Новини факультету

Участь декана ПГФ у літній школі «Project acquisition and management» в Познані

З 23 по 29 квітня 2023 року декан природничо-географічного факультету, к.пед.н., доцент Людмила Петрівна Міронець брала участь у літній школі «Project acquisition and management», яку проводить для 26 партнерських ЗВО Університет імені Адама Міцкевича в Познані Adam Mickiewicz University: https://goo.gl та проходить в Dębina Palace: https://goo.gl

Доктор Костянтин Мазур Kostia Mazur розповів учасникам про структуру та місію Університету імені Адама Міцкевича, напрями міжнародного співробітництва та про власний досвід.

Лектори Павєл Качмарек і Наталія Куц представили Горизонтальний контактний пункт. Західна Польща (Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Zachodnia). Павєл Качмарек деталізував  можливості Horizon Europe для українських ЗВО, розповів про те, з яких країн ЗВО вже беруть участь в цій програмі (країни Євросоюзу, асоційовані країни), проаналізував види заявок на Horizon Europe (індивідуальні, від ЗВО, від консорціуму закладів освіти). У своїй лекції Наталія Куц зупинилася на фінансуванні проєктів, а саме: види витрат (прямі та непрямі), система оподаткування, валюта бюджетування та розрахункова валюта.

27 квітня 2023 р. заняття складалися з двох блоків (частин). Спочатку Марек Фертіг та Анна Стаховяк-Шрейбровська провели практичне заняття, побудоване на командній роботі над проєктом: 1) визначення проблеми, яку вирішує реалізація проєкту, причини виникнення цієї проблеми та наслідки; 2) формулювання мети проєкту, визначення ресурсів, для його реалізації та очікуваних результатів. У другій частині занять виступив проректор Університету імені Адама Міцкевича Пшемислав Войташек. На прикладі проєктної діяльності в його університеті розглянули основні проблеми грантового фінансування для різних спеціальностей. Обговорили способи популяризації проєктів, зокрема, публікації у зарубіжних рейтингових виданнях. Професор Войташек підкреслив важливість розширення географії міжнародних консорціумів у проєктній діяльності. Всі учасники отримали сертифікати про участь у міжнародній літній школи. Після занять було запропоновано попрактикуватися у скандинавській ходьбі та активно провести час на свіжому повітрі.

В п'ятницю (28 квітня) відбувся візит в Університет імені Адама Міцкевича та  чудова екскурсія  по місту Познань.

Цікавим заходом Школи був «Український вечір». На вечерю учасники школи приготували українські національні  страви: борщ та вареники з сиром. Було багато сказано слів вдячність польським партнерам щодо їх підтримки та солідарності з українцями. Завершився цей насичений день грилюванням біля багаття, виконанням українських та польських народних пісень.

Проєкт фінансується Національною Агенцією Академічних Обмінів NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Меню