Навчальна практика з ботаніки у 2022-2023 навчальному році

Навчальні практики належать до дослідницько-практичної діяльності, а тому мають важливе значення в професійній підготовці здобувачів вищої освіти. На природничо-географічному факультеті для практичної підготовки студентів біологічних спеціальностей передбачено проведення різних видів навчальних практик з біології, серед яких важливе місце приділено практиці з ботаніки.

Навчальними планами підготовки фахівців зі спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я), 014 Середня освіта (Хімія. Біологія та здоров’я) та 091 Біологія передбачено проходження навчально-польової практики з ботаніки для студентів 1 та 2 курсів освітнього рівня «Бакалавр». Дана практика є завершальним етапом вивчення дисципліни «Ботаніка», яка  передбачає проведення екскурсій, камеральну обробку матеріалів екскурсій в аудиторії, а також самостійну роботу студентів.

Зважаючи на без пекову ситуацію, а також перебування частини здобувачів за межами України, у 2023 році практика проходила у змішаному форматі. Під час практики студенти закріпили знання отримані під час вивчення теоретичного курсу ботаніки, набули навичок проведення тематичних ботанічних екскурсій у природу, спостереження за рослинами, складання гербарію, визначення рослин на живому рослинному матеріалі під час камеральної обробки.