Експериментаріум

На кафедрі біології людини, хімії та методики навчання хімії СумДПУ імені А.С.  Макаренка триває робота із талановитими учнями.

За численними проханнями в продовження екскурсій, що регулярно проводяться кафедрою, 22 та 23 червня 2023 року учням було запропоновано відвідати хімічні та фізіологічні майстер-класи у рамках проекту «Експериментаріум» в лабораторіях природничо-географічного факультету.

Викладачі кафедри Бабенко О.М., Харченко Ю.В., Сердюк В.О. разом з учнями шкіл міста досліджували  якість меду та визначали наявність сторонніх домішок у ньому, провели ряд дослідів із отримання комплексних сполук та дослідження їх властивостей. Окрім того, на майстер-класі вирували «шпигунські пристрасті». Учасники переконалися, що в умілих руках звичайні та знайомі речовини можуть стати невидимими чорнилами, але справжній хімік завжди зможе викрити будь-який тайнопис.

Викладачі кафедри Вакал Ю. С., Кущ Ю.І. та Пташенчук О.О. запропонували учням виміряти власні соматометричні та фізіометричні показники та проаналізувати їх відповідність віковим і статевим нормам; дослідити роботу зорового апарату, визначити гостроту зору та дослідити периферичний зір а також оцінити стан здоров’я за допомогою різних методик та обладнання.

Задоволені очі дітей та їх посмішки засвідчили непідробний інтерес і цікавість до хімії та її ролі у житті людини, а також важливість розуміння фізіологічних процесів людського організму для збереження здоров’я. Діти зазначили, що із задоволенням відвідували б такі майстер-класи і побажали викладачам кафедри цікавих ідей на майбутнє.