Здобувачі вищої освіти завершили курс «Основи ГІС з ArcGIS Online»

Протягом 19 жовтня – 21 червня 2023 р викладачі кафедри загальної і регіональної географії (к.г.н., доцент Корнус О.Г. і к.п.н. Король О.М.) та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Географія) (Панченко О., Хованський В. – 721 група; Волинська А., Герасименко Д., Мартиненко Я. – 711 група) пройшли і успішно завершили курс «Основи ГІС з ArcGIS Online» (обсягом 30 годин – 1 кредит ECTS) та отримали сертифікати.

Метою курсу було формування компетентностей у галузі природничих наук, зокрема з використання функціоналу веб-платформи ArcGis Оnline у освітніх і наукових цілях.

Під час курсу слухачі отримали наступні компетентності: у галузі природничих наук, техніки і технологій; інформаційно-комунікаційну та екологічну. Окрім того, організатори підібрали такі тематики курсу, що дозволило сформувати наступні компетенції: розуміння концепцій ГІС; особливості роботи у веб-платформі ArcGIS Online; управління просторовими даними; геопросторовий аналіз; візуалізація та презентація гео-даних; індивідуальне та групове виконання проєкту; веб-додатки для картографування; збір даних та картографування на місці; просторове мислення та вирішення проблем.

По завершенню курсу викладачі кафедри та здобувачі освіти взяли активну участь у спільному фінальному проекті від команди Сумської області на тему «Медична інфраструктура Сумської області». Участь у курсі «Основи ГІС з ArcGIS Online» та успішний захист командного проекту показав, що в межах позааудиторної роботи відбувається залучення здобувачів освіти до різних форм позанавчальної активності, що стало свідченням розвитку їх лідерських навичок, здатності до критичного мислення, вміння організовувати свій час та власне навчання, уміння виявляти та вирішувати проблеми, готовність до командної роботи тощо.

Індивідуальні результати виконання практичних робіт у межах цього курсу знайшли своє відображення на засіданнях проблемної групи «Використання ГІС-технологій у географічних дослідженнях». Також отримані навички планується висвітити у науково-дослідній роботі і апробувати результати під час наступних наукових конференцій.