Експедиційні дослідження на території Гетьманського НПП

Протягом 20-22 липня 2023 року у рамках співпраці між Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка та Гетьманським національним природним парком були проведені комплексні біологічні дослідження території Охтирського науково-дослідного відділенні національного парку.

В околиця с. Куземин науковцями кафедри біології та методики навчання біології СумДПУ к.б.н. Ю. І. Литвиненко та к.б.н. О. В. Говоруном, а також начальником науково-дослідного відділу НПП д.б.н. С. М. Панченком були обстежені заплавні та надзаплівні угруповання правого берега р. Ворскла, досліджено видовий склад тварин, грибів та рослин, виявлені нові та рідкісні для території парку види. Одержані у ході експедиційного виїзду дані будуть передані адміністрації парку та включені до чергового видання Літопису природи, будуть використані у подальших наукових дослідженнях. Висловлюємо подяку в.о. директора Гетьманського НПП О. С. Кварті та майстру Охтирського ПОНДВ В. І. Кучерявенку за організацію, допомогу у проведені та фаховий супровід експедиційних досліджень.