5 жовтня 2023 року до природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка завітали учні з Великорибицької філії Миропільського ліцею Миропільської сільської ради Сумського району Сумської області разом з директором ліцею - Шульгою Оксаною Олексіївною та вчителями: Рябчук Вікторією Григорівною, Карташовою Аліною Олександрівною та Мотузним Миколою Миколайовичем.
Графік відвідування був завчасно продуманий та погоджений із адміністраціями обох закладів. Зміни до графіку відвідування внесла оголошена у нашому регіоні повітряна тривога. Але викладачі та співробітники ПГФ не розгубилися і продовжили роботу з учнями у нашому укритті. Під час повітряної тривоги діти спустилися в бомбосховище, де екскурсовод показала переносні геологічні колекції мінералів, гірських порід та палеонтологічних решток. Діти зацікавилися зубами акули та переглядали різнокольорові зразки флюориту, яскраву сірку, кристалічні кальцит та гіпс.
Відповідно до програми візиту було передбачено хімічний майстер-клас, відвідування зоологічного та географічного музеїв СумДПУ імені А.С. Макаренка та робота з мікроскопічним обладнанням.
Завідувачка кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії Бабенко О.М. провела заняття на тему «Чиста вода: дослідницька майстерня». Його мета - розгляд проблеми якості води та впливу людської діяльності на природні водойми. Учні склали кульо-стрижневі моделі молекул води та проаналізували явище міжмолекулярних водневих зв’язків. У ході бесіди було розглянуто основні джерела забруднення водойм, включаючи природні та антропогенні фактори, переконались у важливості збереження чистоти води та відповідального використання водних ресурсів. Справжнє захоплення викликала можливість самостійно визначення вмісту деяких катіонів і аніонів у питній воді, використовуючи обладнання та реактиви хімічної лабораторії.
Під час екскурсії музеєм зоології відвідувачі змогли подивитись на представників фауни України та світу. У віварії кафедри були представлені різні живі види тропічних тарганів та плазунів.
Учням була надана можливість попрацювати із сучасними мікроскопами кафедри біології та методики навчання біології. Під час цієї роботи вони мали змогу познайомитися з живими культурами одноклітинних організмів, внутрішньою будовою грибів та деяких органів вищих рослин. Наприкінці роботи, учні разом із лаборантами Кафедри отримали можливість створити свій тимчасовий мікропрепарат.
Щиро дякуємо адміністрації Миропільського ліцею за співпрацю, бажання залучати учнів з прикордонних територій до очних занять з метою покращення їх психологічного, фізичного (були заняття на стадіоні) та ментального здоров’я.
Спільно з вірою у Перемогу працюємо далі!