Додаткова підтримка (scaffolding) під час інклюзивного навчання

8 листопада 2023 року в межах роботи у межах роботи Відкритого міжуніверситетського лекторію «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти» (організатори - Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка та Рівненський державний гуманітарний університет) відбувся вебінар з теми: «Додаткова підтримка (SCAFFOLDING) під час інклюзивного навчання: асистування та корекційно-розвивальні вправи».

Лектор: знана в Україні науковець – Зоя Михайлівна Шевців, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи Рівненського державного гуманітарного університету, авторка підручника «Основи інклюзивної педагогіки».

До вебінару долучилися науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр і магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Рівненського державного гуманітарного університету, Глухівського Національного педагогічного університету імені Олександра Довженко, Полтавського національного університету імені В.Г.Короленка, Херсонського державного університету, ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ», Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту».

Під час лекції З. М. Шевців закцентувала увагу на загальних основах інклюзії в освіті, схарактеризувала підходи до розуміння сутності ОПП, правильного, коректного висловлювання. Схарактеризувала основні категорії (типи) освітніх потреб (труднощів). Усі учасники мали змогу ознайомитися з корекційно-розвивальними вправами.

Дуже структуровано, професійно було розставлено акценти на основних поняттях теми лекції. Кількість охочих долучитися до вебінару збільшувалася упродовж зустрічі, а під час обговорення – чули тільки позитивні відгуки.

Щиро дякуємо вельмишановній Зої Михайлівні за цікаву та змістовну зустріч.