Участь у наукових заходах

15 грудня к.б.н. доцент кафедри Біології та МНБ І.Р. Мерзлікін прийняв онлайн-участь у других зимових читаннях в НПП «Синьогора» на тему: «Особливості охорони природи в умовах воєнного стану в інтересах місцевих громад».

Працювали три секції: «Особливості охорони природи під час воєнного стану», «Інтереси місцевих громад в діяльності установ ПЗФ» та «Проблеми функціонування інфраструктури і матеріального забезпечення установ ПЗФ». Програма конференції була досить насичена. На першій секції учасники прослухали доповіді по широкому спектру проблем: про стан оселищ і окремих видів та груп видів рослин і тварин. Особлива увага приділялась рідкісним і червонокнижним видам та впливу на склад біоти воєнних дій. На двох останніх секціях обговорювалися питання про роль ПЗФ у розвитку туристичного потенціалу громад та співпраця з місцевими територіальними громадами в умовах воєнного стану, перспективи поєднання екологічного туризму та агротуризму, співпраця з місцевим населенням в рекреації та еколого-освітній діяльності та науково-просвітницька робота в умовах воєнного стану. Наступні читання вирішили провести влітку 2024 р.