СумДПУ імені А.С. Макаренка розширює мережу спостережень за якістю повітря

З початком 2024 року в СумДПУ імені А.С. Макаренка запрацювала станція моніторингу якості повітря SaveEcoSensor 3.0, яка дозволяє вимірювати вміст у повітрі пилу фракцій 2.5 та 10 мікронів (PM2.5 і PM10). Крім того, інтегрований датчик дозволяє отримувати показники температури й вологості повітря та атмосферного тиску, з автоматичним коригуванням значень пилового забруднення у залежності від погодних умов, а модуль підігріву мінімізує вплив на них туману, опадів та похибок, що виникають при від’ємних температурах. Станція встановлена на кафедрі загальної та регіональної географії природничо-географічного факультету й буде використовуватися в освітньому процесі.

Нова станція моніторингу якості повітря входить до мережі SaveEcoBot, а результати спостережень відображаються на інтерактивній мапі та у чат-ботах Telegram, Facebook чи Viber. Усі доступні через Єдиний державний веб-портал відкритих даних України та Європейський портал даних. Слідкувати за показниками якості повітря у реальному часі можна тут: https://www.saveecobot.com/station/20119 Віджет з показниками якості атмосферного повітря, радіоактивного фону, температури повітря та швидкості вітру розміщено у нижньому контейнері стартової сторінки природничо-географічного факультету.