10 січня до геологічного музею СумДПУ імені А.С. Макаренка вкотре навідались учасники геолого-краєзнавчого гуртка обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (керівник Мироненко А.О.).
Магістранкантка 1 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Географія) Спасьонова С.О. провела для дітей тематичну екскурсію "Цікаві та унікальні напівдорогоцінні мінерали фонду геологічного музею СумДПУ імені А.С. Макаренка".
В ході екскурсії гуртківці ознайомилися з найпоширенішим мінералом в світі - кварцом та багатьма його різновидами такими як: аметист, молочний, рожевий, рисовий кварц, раухтопаз, моріон, халцедоном та його різновидами - оніксом та агатом, дізналися способи та критерії, за якими можна виявити справжність мінералу. Також розглянули кристали топазу і його фізичні властивості, прослухали та наглядно побачили метаморфозу азуриту, який перетворюється в малахіт.
З всієї колекції діти впізнали саме бурштин за те, що він має жовтий колір і дуже легкий за вагою, а також дізналися, що він може горіти виділяючи гвоздичний запах та електризуватися при терті. Екскурсовод зацікавила та порівняли кристали гранату та його різновидів - уваровіту, піропу та андрадиту.
Дітям сподобався нефрит, бо цей мінерал за рахунок підвищенної в'язкості, має високу міцність і ще дзвенить, якщо вдарити два мінерали нефрити між собою. Ще екскурсовод продемонструвала зразки мінералів опалу і циркону, і розказала, за якими характеристичними показниками відрізнити справжні мінерали від підробок. Діти були в захваті від пізнавальної екскурсії і дуже зацікавилися напівдорогоцінними мінералами фонду нашого музею.