Відкрита лекція з навчальної дисципліни «Ґрунтознавство»

12 лютого 2024 року, відповідно до графіка відкритих занять, доцент кафедри біології та методики навчання біології Вакал Анатолій Петрович провів відкриту лекцію з навчальної дисципліни «Ґрунтознавство» на тему «Будова і склад ґрунту», для студентів другого курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 091 Біологія.

Під час лекції здобувачі освіти були ознайомлені з категоріями ґрунтової води, водними властивостями і видами вбирної здатності ґрунту. Особливу увагу було приділено особливостям впливу різних видів вбирної здатності на фізико-хімічні властивості ґрунтів. Викладений матеріал був проілюстрований мультимедійною презентацією. Теоретичний матеріал постійно підкріплювався прикладами, у тому числі із власного життєвого досвіду здобувачів освіти, що спонукало їх до жвавого обговорення та дискусії. У кінці лекції студенти зробили висновок про залежність водних властивостей і вбирної здатності ґрунту від показників його механічного складу і структури, висловили свої думки.