Студенти та викладачі ПГФ – учасники регіональної наукової онлайн-конференції «Скарби українських водойм»

16 березня 2021 року Обласною науковою бібліотекою спільно з природничо-географічним факультетом СумДПУ імені А. С. Макаренка проведено Регіональну наукову онлайн-конференцію «Скарби українських водойм».

Серед доповідачів були співробітники Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Державного агентства водних ресурсів України, Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області. На конференції були присутні студенти факультету спеціальностей 014 Середня освіта,  091 Біологія, 106 Географія освітніх рівнів бакалавр та магістр.

Зі станом водних ресурсів області, проблемами і перспективами водної галузі Сумської області слухачів ознайомила Афанасієва Світлана Вікторівнаначальник відділу водних відносин і басейнової взаємодії  Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області. Про сучасний стан рибного господарства в області, фактори, які впливають на нього, а також перспективи подальшого розвитку рибного господарства області доповідав Віталій Олександрович Підопригора – начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області.

У ході доповідей та обговорення, учасники конференції зазначили наступне. Забезпечення водними ресурсами Сумської області достатнє і рівномірне, населення і галузі народного господарства не відчувають проблем у забезпеченні як питною, так і технічною водою, але сучасний стан водойм області характеризується антропогенним тиском суб’єктів господарювання, скидом недостатньо очищених стоків, постійним ростом аварійних водопровідних мереж, який призводить до непродуктивних  втрат питної води. Ці фактори негативно впливають на стан водних ресурсів області. Були висловлені сподівання, що цей захід стане ще одним кроком до формування екологічної культури населення області, компонентами якої є екологічна свідомість та відповідальність.