Відкрита лекція к.п.н., доцента Мащенко Ольги Миколаївни на тему «Шляхи вирішення сучасної екологічної кризи

10 квітня 2024 року для студентів потоку 731+721стн та 732+722 стн спеціальності 014 Середня освіта (Географія) освітньо-професійних програм: Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я людини) Середня освіта (Географія. Англійська мова) відбулася відкрита лекція кандидата педагогічних, доцента кафедри загальної та регіональної географії Мащенко Ольги Миколаївни на тему «Шляхи вирішення сучасної екологічної кризи».

Лекторка представила комплексне багатоаспектне бачення розглядуваної на занятті сучасної глобальної проблеми. Зміст лекції був чітко структурований за групами підходів до запобігання і пом’якшення проявів сучасної екологічної кризи: соціальні, просвітницькі, політичні, економічні, техніко-технологічні, природничо-наукові, географічні. Для доказовості проголошуваних заходів вони презентувалися на основі конкретних прикладів такої діяльності. Показовим та доцільним був і наочний супровід вербального лекційного змісту. Окрему цікавість має авторська розробка щодо засобів запобігання екологічної кризи та подолання її наслідків на основі можливостей та потуг географічної науки: оптимальна територіальна організація природокористування, антропогенний вплив відповідно до особливостей природних та природно-антропогенних комплексів, підвищення природного потенціалу геосистем та їх відновлення шляхом комплексу меліорацій та рекультивації земель.