Новини факультету

Відкриття геологічного музею на кафедрі загальної та регіональної географії

На кафедрі загальної та регіональної географії відбулася важлива подія.

З метою залучення учнівської та студентської молоді до вивчення і збереження геологічних пам’яток природи, аналізу їх сучасного стану, дослідження мінералогічних, петрографічних та палеонтологічних зразків, створення, збагачення та збереження фондових колекцій та експозицій, проведення науково-освітньої, популяризаторської та культурно-просвітницької роботи з природничої тематики створений геологічний музей Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Музей розташований на природничо-географічному факультеті в аудиторії 307, 3 поверх, центрального поверху.

На відкритті музею були присутні: керівництво університету, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради – випускниця кафедри загальної та регіональної географії Наталія Вікторівна Голобородько, головний спеціаліст Департаменту захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації Владислав Вікторович Вертель, фахівець з геології, колишня викладачка кафедри Валентина Віталіївна Чайка, викладачі та співробітники університету.

Колекція музею представлена у семи тематичних експозиціях: фізичні властивості мінералів: 47 зразків, морфологія мінералів: 55 зразків, класифікація мінералів (101 зразок), гірські породи (173 зразків), палеонтологічні зразки (110 зразків), цікаві та унікальні мінерали та гірські породи (82 зразки), гірські породи Сумської області (72 зразки). У музеї експонуються 722 зразки і знаходяться в фондах понад 3500 зразків мінералів, гірських порід, скам'янілих решток фауни і флори, серед яких чимало унікальних. Унікальність і цінність колекції мінералів, гірських порід, палеонтологічних зразків полягає у тому, що в ній зібрані рідкісні зразки, а також це робоча колекція (вітринні зразки для споглядання, робочий матеріал для визначення, матеріал для поповнення колекцій). Виконання лабораторних занять таких навчальних дисциплін як «Геологія», «Геологія з основами геохімії» не можливо без її використання. Також, колекція мінералів, гірських порід, палеонтологічних зразків використовується під час підготовки учнів та студентів до олімпіад з географії, науково-дослідної роботи учасників МАН.

Запрошуємо усіх учителів, учнів та всіх, хто цікавиться геологією і палеонтологією на екскурсію до геологічного музею. За додатковою інформацією звертатися: на кафедру загальної та регіональної географії в каб. 311 (тел. 68-59-32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) або до завідувача музеєм к.г.н. Олени Сергіївни Данильченко (+380509954904, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Меню