Вебінар «Тренінг як ефективна технологія формування здоровязбережувальної компетентності здобувачів освіти»

08 травня 2024 року у рамках роботи Відкритого міжуніверситетського лекторію «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти» – та роботи Ресурсного центру розвитку природничої освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка, що функціонує на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка – відбувся вебінар з теми: «Тренінг як ефективна технологія формування здоровязбережувальної компетентності здобувачів освіти». Власним досвідом роботи та ідеями стосовно організації і проведення навчальних тренінгів поділилася докторка педагогічних наук, професорка, декан природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка Руслана Костянтинівна Романюк.

Спікерка познайомила учасників вебінару із основними підходами, вимогами та методикою проведення навчальних тренінгів. Руслана Костянтинівна навела приклади конкретних тем, де такі тренінги можуть бути проведені та схарактеризувала шляхи та ресурси покращення власної педагогічної майстерності для професійного розвитку впродовж життя. Під час вебінару обговорювали шляхи формування уміння забезпечувати конструктивну та безпечну взаємодію з учасниками освітнього процесу, комунікувати, працювати в команді задля реалізації освітньої і здоров’язбережувальної мети, уміння мотивувати здобувачів освіти до саморозвитку, формування позитивної самооцінки й я-ідентичності та уміння використовувати знання для обрання ефективних шляхів і способів збереження, зміцнення та відновлення здоров’я людини.

До зустрічі долучилися вчителі м. Суми, а також – Сумської, Житомирської областей, Первомайського НВК, Чарторийського ліцею Маневицької селищної ради, Ківерцівського ліцею №4. На вебінарі були присутні здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка, Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Бердянського державного педагогічного університету, Університету Г. Сковороди у Переяславі, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Рівненського інституту УУ, КПНУ ім. І. Огієнка, Рівненського державного гуманітарного університету, Полтавського державного аграрного університету, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Ізмаїльського державного гуманітарного університету,

Запис вебінару можна переглянути за посиланням – https://drive.google.com/file/d/1G0ATdjnpO9ihBWJGE4qfz8uYxFKRtWRt/view?usp=sharing

Щиро дякуємо вельмишановновній Руслані Костянтинівні за співпрацю, цікаві ідеї та обмін досвідом.

Працюємо на освітньому фронті!