Готуємо майбутніх вчителів біології до використання у освітньому процесі новітніх технологій

Відповідно до вимог сьогодення, під час дистанційного навчання на лабораторних заняттях з дисципліни «Методика навчання біології та природознавства», студенти 3 курсу вчаться проводити он-лайн уроки із використанням сучасних комп’ютерних технологій.

Під час роботи майбутні вчителі знайомляться із сучасною нормативною базою, аналізують навчальні програми, навчально-методичну літературу та підручники з природознавства (5 клас),  біології (6-9 класи) та біології та екології (10-11 класи), вчаться планувати роботу вчителя та проводити різні форми навчальних занять.

Особливої уваги заслуговує розділ робочої програми з методики, де здобувачі освіти вивчають на практиці особливості застосування новітніх методичних прийомів і методів навчання, а також  засобів навчання.

Сьогодні, 7 квітня 2021 року, на лабораторному занятті студенти проводили он-лайн урок на тему: «Способи класифікації рослин (за середовищем існування, будовою, розмноженням)», на якому тестування проводили за допомогою Google Форми, вивчення нового матеріалу - із використанням презентації та відео,  а на етапі закріплення вивченого на уроці використовували програмне забезпечення LEARNING APPS. Майбутній вчитель запропонував учням виконати вправи: «Знайти пару», «Числова пряма», «Заповнення таблиці». Даний ресурс має багато переваг: доступність сервісу різними мовами (у тому числі й українською), доступ незареєстрованим користувачам, можливість використання завдань створеними іншими користувачами, великий вибір типів завдань, підказки у ході виконання та розробки завдань, простота у використанні, накопичування власних вправ в особистому профілі, створення сторінок для роботи з різними класами.

На наступні заняття студенти готують розробки уроків із використанням додатків доповненої реальності (augmented reality).