Новини факультету

ПГФ СумДПУ імені А. С. Макаренка розширює міжнародну співпрацю

Під час візиту декана природничо-географічного факультету СумДПУ імені А. С. Макаренка Людмили Петрівни Міронець до Університету Адама Міцкевича у м. Познань (Польща) відбулася екскурсія до кампусу Мораско, де  розташовані провідні факультети Університету.

Під час візиту учасників Liberal Arts Workshop зустрічали декани факультетів та під час коротких зустрічей намагалися презентувати матеріально-технічну базу та найновіші технології, які вони використовують для організації освітнього процесу. Особливо сучасним обладнанням та технологіями вразив Центр передових технологій. Виявляється, що в Університеті немає окремих груп студентів, які навчаються у цьому Центрі. Будь-який здобувач освіти із біологічного, хімічного, фізичного чи інших факультетів може виявити бажання та займатися науковими дослідженнями саме тут. Надсучасні обладнані аудиторії, 3D-принтери, сучасна мікроскопія, передове хімічне обладнання дозволяє виконувати різноманітні проєкти міждисциплінарного характеру.

Також була проведена екскурсія по гуртожитку Університету. Студенти проживають у одномісних та двомісних кімнатах.

Людмила Петрівна налагодила співпрацю із деканом хімічного факультету – prof. dr hab. Maciej Kubicki. Пан Мацей Кубіцький розповів, що до складу хімічного факультету входять 23 кафедри, 13 науково-дослідних лабораторій та екологічна лабораторія унікального хімічного обладнання. Це один із найбільших університетських факультетів такого типу в Польщі, один із найвідоміших дослідницьких та навчальних центрів Європи, що динамічно розвиваються. Унікальне оснащення навчальних кабінетів, лабораторій і майстерень є чудовою базою для зміцнення наукового потенціалу, що втілюється в численних патентах, ліцензійних угодах і впровадженнях. Факультет пропонує бакалаврські та магістерські курси, включаючи міжнародну магістратуру SERP-Chem в рамках консорціуму чотирьох європейських університетів.

Під час візиту до біологічного факультету Людмила Петрівна зустрілася із деканкою – Prof. UAM dr hab. Beata Messyasz. Беата Месьяш провела екскурсію про факультету та акцентувала увагу на основних напрямках роботи. У своїй діяльності біологічний факультет керується принципом єдності дослідження, освіти та поширення знань. Його високу наукову позицію підтверджує престижне звання Провідного національного наукового центру KNOW, отримане спільно з Познанським інститутом біоорганічної хімії Польської академії наук, яке присуджується науковим установам, які проводять дослідження на найвищому рівні, а рівень викладання – видатний рейтинг Польського комітету з акредитації, присуджений за найвищу якість освіти. Студенти здобувають знання та вміння в галузі фундаментальних біологічних досліджень, біоекономіки та охорони природних ресурсів у таких галузях: біологія, біотехнологія, біоінформатика та охорона навколишнього середовища, а також біологія – викладання біології та природи. Факультет пропонує можливість продовження навчання в англомовних галузях: біотехнологія або охорона навколишнього середовища, а також у міждисциплінарній галузі нейробіології.

Напрацьовуємо нові вектори міжнародної співпраці та нові ідеї для розвитку природничої освіти в Україні. 

Меню