20 квітня 2021 року Дні науки на природничо-географічному факультеті розпочалися зі студентської наукової конференції «Читання до 140-ї річниці з Дня народження Олександра Флемінга».
Така конференція проводяться щорічно з 2008 р. і традиційно присвячуються висвітленню основних аспектів наукової діяльності та наукової спадщини видатних біологів. У роботі конференції взяли участь студенти 2-5-го курсів, викладачі кафедри загальної біології та екології. У доповідях Василенко М.О. (632 гр.), Конвісар А.С. (632 гр.), Валюх М.В. (632 гр.), Дубіковської А.С. (634 гр.), Скоробагатько Б.С. (652 гр.) були розкриті найважливіші факти життєвого та наукового шляху видатного британського бактеріолога, лауреата Нобелівської премії, який відкрив лізоцим і вперше виділив пеніцилін із цвілевих грибів – історично перший антибіотик, який зробив революцію у медицині і спас мільйони життів. Окрему увагу доповідачі приділили проблемі антибіотирезистентності та альтернативі антибіотикам. Детально зі змістом доповідей можна ознайомитися, прочитавши збірник матеріалів конференції на сайті ПГФ. За активну участь у роботі конференції вище названі студентки адміністрацією факультету на чолі з деканом Л.П. Міронець нагороджені «Подяками», а, також, вони отримали можливість зарахування частини навчальних кредитів у рамках інформальної освіти.
Завершуючи конференцію її модератор, канд. біол. наук, доцент В.М. Торяник, зазначила, що наукова спадщина ще багатьох і багатьох учених являє собою неоціненний скарб, як для теперішніх, так і для наступних поколінь науковців, і запросила на наступні «Читання…».