Новини факультету

Зимова біологічна АНТИшкола. 3–5 дні

Третій, четвертий на заключний п'ятий дні навчально-тренінгового заходу "Зимова біологічна АНТИшкола" 2025 року відбулись у налагодженій робочій атмосфері.

Разом із доцентом кафедри біології та методики навчання біології, к. пед. н., С. Е. Генкал учасники АНТИшколи взяли участь у біологічному турнірі, де змогли знайти відповіді на складні й неординарні біологічні питання та загадки, розглянули мікроскопічні клітинні структури, пов'язавши теоретичні знання із практичними уміннями.

Доцент кафедри, к. б. н., А. П. Вакал відкрив для учасників світ ґрунтознавства: властивості різноманітних типів ґрунтів, їхній склад та географічне поширення. На власному досвіді учасникам вдалося дослідити явище засолення ґрунту, його вбирну здатність, а також розділити ґрунт на складники.

Традиційне заняття із біогеографії провів для учасників доцент кафедри, к. б. н., О. В. Говорун. На ньому учасники навчально-тренінгового заходу дізналися про особливості біогеографічних царств, зрозуміли явища ендемізму та космополітизму, визначили найбільш характерних для біогеографічних царств ендеміків. Інший навчально-практичний день зустрів учасників розширеним майстер-класом зі світлової мікроскопії, на якому О. В. Говорун за допомоги лаборанта кафедри І. В. Шевченко познайомив учасників АНТИшколи із тваринним мікросвітом водойм міста Суми. Активні інфузорії, незвичайні сонцевики, величезні коловертки та броньовані амеби арцели – лиш найменша частина мікроскопічних тварин, яких учасники змогли відшукати на власних предметних скельцях.

Доцент кафедри, к. б. н., Ю. І. Литвиненко розгорнула для учасників зимової АНТИшколи широкий ботаніко-мікологічний практикум. На заняттях була розглянута "архітектоніка" рослинних організмів – художня майстерність у єдності будови та функції рослинних клітин і тканин. Мікологічна складова включила дослідження найпоширеніших представників грибних макро- й мікроскопічних організмів, їхнє значення в житті людини: від злісних шкідників до найбільш смачних представників свого царства.

На завершення заходу учасники зимової АНТИшколи–2025 познайомилися зі спеціальностями природничо-географічного факультету та його студентським життям, а також отримали пам'ятні сертифікати і промоутерську продукцію кафедри та факультету.

Цьогорічний навчально-тренінговий захід "Зимова біологічна АНТИшкола" відбулась успішно!

Меню