З 10 по 17 січня к.б.н., доцент, завідувач кафедри біології та методики навчання біології СумДПУ імені А.С. Макаренка Юлія Литвиненко здійснила візит до Технологічного університету Лулео (Luleå University of Technology) за програмою міжнародної академічної мобільності.
Цей візит відбувався у рамках міжнародного проєкту «UNSTE: Ukraine Natural Science Talent Empowerment», що фінансується SI Baltic Sea Neighbourhood Programme.
Цей візит став можливим завдяки прагненню університету до розширення міжнародних зв’язків та обміну досвідом у галузі природничих наук. Метою поїздки було зміцнення наукових та освітніх контактів, ознайомлення з передовими дослідженнями та обговорення перспектив подальшої співпраці між СумДПУ та Технологічним університетом Лулео. Важливо відзначити, що до групи візитерів з України ввійшли представники як закладів вищої освіти (ЗВО), так і установ Національної академії наук України (НАНУ). Окрім СумДПУ імені А.С. Макаренка, були представлені Державний біотехнологічний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ та Інститут харчової біотехнології та геноміки НАНУ.
Під час перебування у Швеції, українська делегація, зокрема Юлія Литвиненко, взяла участь у низці наукових семінарів та круглих столів, під час яких українські науковці представляли свої наукові установи та заклади ЗВО, а також результати власних наукових досліджень. З боку шведських колег були заслухані наступні доповіді:
- Dr. Olov Karlsson, Associate professor of Division of Wood Science and Engineering of Department of Engineering Sciences and Mathematics "Swedish University system, LTU and Division";
- Margareta Bäckström Lindgren, Grants Office of LTU "Swedish funding landscape in connection to Ukraine";
- Prof. Sarah Rönnberg, Division of Energy Science Department of Engineering Sciences and Mathematics: "Gender-Basrd Violence" та "Academic career as a woman".
Ці зустрічі стали платформою для обміну знаннями, досвідом та ідеями щодо розвитку наукової співпраці.
Окрім того, представники української делегації ознайомилися зі шведською системою вищої освіти, відвідали сучасні лабораторії та наукові центри інших наукових установ Швеції, зокрема, SciLifeLab та Umea Plant Science Centre, які розміщені на базі Университету Умео (Umeå University). Це дозволило оцінити потенціал сучасні методів досліджень у галузі біологічних наук та можливості їх застосування у науково-дослідницькій роботі СумДПУ.
Візит до Технологічного університету Лулео став важливим кроком у розвитку партнерства між нашими університетами та відкрив нові перспективи для реалізації спільних освітніх і дослідницьких проєктів, зокрема, можливості обміну студентами та викладачами, проведення спільних наукових заходів, досліджень та публікацій.
Керівництво та колектив Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка висловлює щиру подяку Технологічному університету Лулео за гостинність, обмін цінними знаннями та можливість плідної співпраці.