Міжнародна наукова конференція на ПГФ. День 1

25 травня розпочала свою роботу ІХ Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми дослідження довкілля».

Цей науковий захід, який уже давно став традиційним на нашому факультеті, проводиться у тісній співпраці із Гетьманським національним природним парком, науковим куратором якого є саме СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Метою проведення конференції є міжнародна співпраця науковців у різних напрямках дослідження довкілля, координація спільної дослідницької діяльності, встановлення зв’язків між дослідниками, сприяння їх творчому росту і підвищенню їх наукового рівня, вироблення єдиних критеріїв до оцінки стану навколишнього середовища, що, в свою чергу, дасть змогу оперативно реагувати та прогнозувати негативні тенденції антропогенної деградації довкілля.

Цьогорічна конференція об’єднала понад 100 учасників не лише з України. Географія присутніх гостей була досить широкою. У роботі конференції взяли участь представники студентів, магістрантів, аспірантів та більш досвідчені науковці та викладачі з 9 областей України. Серед учасників  конференції були також гості з Білорусії, Польщі та США.

Крім віку та «наукового стажу» учасників конференції дуже широкою виявилася проблематика їх дослідницької роботи. Були заслухані цікаві та змістовні доповіді про видове, фітоценотичне та ландшафтне різноманіття окремих регіонів та природо-заповідних об’єктів України, про особливості формування фауни сучасних та минулих геологічних епох, синтезу нових біохімічних сполук. Розглянуто питання стану популяційного здоров’я населення Сумської області, обговорювалися проблеми екологічної та природничої освіти України.

За результатами наукової конференції було видано збірник наукових праць, учасники отримали сертифікати та пам’ятні подарунки. Для гостей були проведені екскурсії зоологічним та геологічним музеями природничо-географічного факультету. По закінченню учасники конференції взяли участь у мистецько-благодійній акції «Бузковий блюз», яка у цей же день проводилася на базі Ботанічного саду СумДПУ імені А.С. Макаренка.