12 травня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри біології та методики навчання біології, кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії, здобувачі освіти освітнього рівня «бакалавр» (спеціальність 014 Середня освіта (Хімія) та 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)) взяли онлайн-участь у польсько-українському науковому семінарі, організованому кафедрою фізіології тварин (завідувач кафедри – доктор біологічних наук, професор Наталія КУРГАЛЮК) Інституту біології Поморського університету в Слупську (Польща).
Учасники семінару прослухали лекцію завідувача відділу гіпоксії Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, професора Алли ПОРТНІЧЕНКО на тему «Pneumonia course on the background of type 2 diabetes and interval hypoxia associated with changes of microRNA-dependent regulation».
На лекції було:
- зазначено, що мікроРНК були відкриті у 1993 р., а у 2024 р. за це відкриття було присуджено Нобелівську премію з фізіології та медицини;
- розкрито особливості структури та функцій мікроРНК з регуляції експресії генів;
- проаналізовано роль мікроРНК у патогенезі коморбідної патології, зокрема пневмонії в поєднанні з діабетом 2-го типу та гіпоксією;
- підкреслено, що розуміння молекулярних механізмів участі мікроРНК у патогенезі хронічних захворювань може сприяти розробці нових терапевтичних стратегій, спрямованих на покращення імунної відповіді та зменшення ускладнень, пов'язаних з інфекціями нижніх дихальних шляхів;
- висвітлено науковий доробок співробітників Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України у вивченні терапевтичного значення мікроРНК та інтервальної гіпоксії.
Лекція викликала жвавий інтерес, що було підтверджено запитаннями слухачів до професора Алли ПОРТНІЧЕНКО та спільним обговоренням важливості отриманих знань у формуванні професійних компетентностей майбутніх учителів у сфері молекулярної біології, генетики, фітоімунології тощо.
Щиро дякуємо професору Аллі ПОРТНІЧЕНКО за цікаву і пізнавальну лекцію!
Щиро дякуємо організаторам семінару – професорам Інституту біології Поморського університету в Слупську (Польща): Наталії КУРГАЛЮК, Галині ТКАЧЕНКО, Томашу ГЕТМАНСКОМУ, за можливість долучитися до важливого наукового заходу і сподіваємося на подальшу співпрацю!