Екскурсія для учнів 7-го класу Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського

Цікаво і пізнавально 4 червня 2021 р. пройшла екскурсія учнів 7-го класу Сумської ЗОШ І​-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського на кафедру загальної біології та екології природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка.

У лабораторії сільського господарства та ґрунтознавства зав. кафедри, канд. біол. наук А.П. Вакал ознайомив семикласників з колекцією основних сільськогосподарських рослин, з різноманітністю ґрунтів України та Сумської області, з методикою створення колекції ґрунтових розрізів, провів досліди, що демонструють накопичення забруднювачів у ґрунті. У лабораторії мікробіології доцент кафедри, канд. біол. наук В.М. Торяник розповіла про призначення та принципи роботи термостату, автоклаву, світлового мікроскопу, бінокулярної лупи; ознайомила з колекцією ліній дрозофіл, розповіла про біологію дрозофіли як модельного генетичного об’єкта та техніку проведення лабораторних досліджень з дрозофілою, навчила розрізняти самця і самку та мутації дрозофіли. У кабінеті систематики доцент кафедри, канд. біол. наук Ю.І. Литвиненко ознайомила учнів з різноманіттям грибів та прісноводних водоростей, на прикладі мікологічної колекції кафедри продемонструвала найпоширеніші господарсько важливі види дереворуйнівних, їстівних та отруйних грибів, навчила їх розрізняти. У ході екскурсії учні мали змогу самостійно провести ряд досліджень та попрацювати з оптичним та стереомікроскопом.

Декада екскурсій на кафедри ПГФ та до ННЦ «Ботанічний сад» Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка триватиме до 11 червня. Покликання на реєстраційну форму: https://forms.gle/LirM8tDzSBBMQZCg7.

РАДО ЧЕКАЄМО НА НОВІ ЗУСТРІЧІ!