Міжнародна наукова конференція на ПГФ. День 2

26 травня у рамках ІХ Міжнародної наукової конференції було проведено виїзне засідання секції «Сучасний стан та актуальні напрями наукових досліджень у Гетьманському національному природному парку».

Захід відбувався на базі Гетьманського національного природного парку у м. Охтирка (Сумська область). СумДПУ імені А. С. Макаренка є науковим куратором Гетьманського НПП, науковці природничо-географічного факультету вже багато років проводять на його території дослідження та діляться їх результатами, у тому числі і під час проведення даної конференції.

У будинку культури у м. Охтирка зібралися учасники конференції та численні представники місцевої громади. У вестибюлі будинку культури була влаштована виставка книг та інформаційних матеріалів на природоохоронну тематику, банер, де представлено мережу природно-заповідних установ північного сходу України.

Були заслухані доповіді про місію національних парків для територіальних громад в аспекті досвіду інших заповідних територій (д. біол. н. С. М. Панченко), про актуальність збереження лук та значення для них викошування та випасання (к. біол. н. М. П. Книш), про ступінь вивченості грибів у Гетьманському НПП та перспективи подальших мікологічних досліджень (к. біол. н. О. Ю. Акулов), про екологічні проблеми р. Ворскла (к. геогр. н. О. С. Данильченко), про рідкісних видів риб Ворскли (к. біол. н. Ю. К. Куцоконь), про різноманіття видів бджіл - важливих запилювачів диких і культурних рослин (к. біол. н. О. М. Дугіна).

По завершенні засідання на учасників конференції чекала екскурсія м. Охтирка та м. Тростянець, археологічною памяткою (стародавнім городищем) біля с. Боголюбове.

Проведений захід сприяв зміцненню контактів між СумДПУ імені А. С. Макаренка та Гетьманським НПП, з’явилися нові ідеї, над втіленням яких науковці будуть працювати надалі, щоб за два роки доповісти про їх результати вже на Х конференції «Актуальні проблеми збереження довкілля».