Гостьова лекція від стейкхолдера для студентів ОП 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

22 жовтня 2021 р. для студентів 642 та 643 груп природничо-географічного факультету ОП 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) проведена гостьова он-лайн лекція з «Методики навчання екології» (викладач – канд. біол. наук, доцент В.М. Торяник) на тему «Формування екологічної компетентності школярів шляхом залучення їх до виконання екологічних проєктів».

Лектор –  Котькало Євгенія Сергіївна, учитель біології та основ здоров'я Великочернеччинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради, учитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, випускниця природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка 2009 року, стейкхолдер.

Зміст лекції був побудований на результатах теми самоосвіти Євгенії Сергіївни – «Активізація дослідницької діяльності учнів в освітньому процесі з біології та екології засобами проектного навчання». В ході лекції були розглянуті питання змісту, педагогічних можливостей, принципів впровадження, компонентів структурно-організаційної моделі проєктного навчання. Особлива увага була приділена завданням навчальних проєктів з біології та екології та критеріям перевірки ефективності впровадження проєктного навчання під час викладання шкільної біології.  Кожне питання Євгенія Сергіївна ілюструвала прикладами з власного педагогічного доробку як вчителя та наукового керівника чисельних екологічних проєктів своїх учнів, що брали участь і перемагали у різноманітних всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних конкурсах з екології.

В обговоренні студенти отримали вичерпні відповіді на свої питання, а також висловили захоплення високим професійним рівнем Котькало Є.С. та бажання брати з неї приклад у власному професійному становленні як учителя біології та екології.