Онлайн лекція В.К. Хільчевського «Глобальні проблеми водних ресурсів у ХХІ ст. Водні ресурси України»

10 листопада 2021року викладачі кафедри загальної та регіональної географії  Корнус А.О., Корнус О.Г., Данильченко О.С. та студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Географія), 106 Географія  прослухали онлайн лекцію «Глобальні проблеми водних ресурсів у ХХІ ст. Водні ресурси України» прочитану провідним вітчизняним фахівцем у сфері гідрології – Хільчевським Валентином Кириловичем – доктором географічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України, почесним працівником гідрометслужби України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, професором кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Лектором розглянуто широке поле питань: проблеми дефіциту води, методи оцінювання водного дефіциту, водозабезпеченість країн та регіонів світу, розкрито поняття «блакитна», «зелена» та «сіра» вода, гідрографічне районування України та характеристика водних ресурсів України на основі даних глобальної інформаційної системи FAO Aquastat.

Також підчас лекції озвучені останні вітчизняні напрацювання у сфері гідрології, які виконано у рамках міжнародного проєкту зі створення«Енциклопедії ООН зі сталого розвитку» (том «Чиста вода і належна санітарія»).

Дякуємо організаторам та професору Хільчевському В.К. за змістовну та цікаву лекцію.